Normalsi, Mrzonki i Ludziki w muzycznym tyglu Wiernika

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Normalsi, Mrzonki i Ludziki w muzycznym tyglu Wiernika
Koncert Pablopavo w TrójceFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Niestrudzony poszukiwacz ciekawych zjawisk na polskiej scenie dotarł tym razem m.in. do Łodzi, Poznania i na Dolny Śląsk. Po drodze zahaczył o Mielec, gdzie rezyduje jedno z jego nowych muzycznych odkryć.  

Zespół Normalsi działa w Łodzi już od ponad 20 lat. W tym czasie dorobił się czterech płyt długogrających, z których ostatnia ukazała się w 2020 roku i nosi tytuł "Wiry". To właśnie z tego krążka Marek Wiernik zaczerpnął utwór "Liść", otwierający to wydanie "Naszej tonacji". Położony mniej więcej dwieście kilometrów na północny-zachód od Łodzi Poznań jest rodzinnym miastem formacji Terrific Sunday, która – choć nazwę ma anglojęzyczną – sporą część swych piosenek śpiewa po polsku. Przykładem choćby zaprezentowany jako drugi w audycji "Bałtyk".

Mrzonki to z kolei nazwa zespołu rodem z miasta, w którym funkcjonuje zasłużony dla polskiej piłki nożnej klub Stal Mielec. Jak można przeczytać w biografii działającej od pięciu lat grupy, tworzy ona "kompozycje autorskie na pograniczu rocka alternatywnego i zimnej fali, zakorzenione w tradycji postpunkowej i osnute wokół onirycznych, apokaliptycznych historii". – Baaardzo ciekawa muzyka – mówił gospodarz "Naszej tonacji", prezentując utwór "Reklama", pochodzący z albumu "Narysowany".

"Pszczoły i wróble" to stworzenia, które uwiły sobie gniazdka w tytule kompozycji warszawskiego projektu muzycznego o nazwie Pablopavo i Ludziki. Zaprezentowany w audycji kawałek pochodzi z płyty "Mozaika", która ukazała się w marcu tego roku nakładem wytwórni Karrot Kommando.


Posłuchaj

48:47
Normalsi, Mrzonki i Ludziki w muzycznym tyglu Wiernika (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. NORMALSI – "Liść"
 2. TERRIFIC SUNDAY – "Bałtyk"
 3. MRZONKI – "Reklama"
 4. ESSEX – "Nowe kreacje"
 5. ZOO – "Stutonowy walec"
 6. THE VETS – "Skaranie"
 7. PABLOPAVO I LUDZIKI – "Pszczoły i wróble"
 8. DZIWNA WIOSNA – "Miłość bez końca"
 9. MAREK DYJAK – "Sic!"
 10. OMER – "Na początku byłem ja"
 11. FERA – "Podejdź"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 23.05.2022
Godzina emisji: 12.08

kc


Polecane