Piątkowa sjesta muzyczna z kobiecymi głosami

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Piątkowa sjesta muzyczna z kobiecymi głosami
Kora (Maanam) w 2004 rokuFoto: PAP/Jacek Turczyk

Wiosenno-relaksujący klimat miało ostatnie przed weekendem wydanie "Naszej tonacji". Zdecydowanie przeważały w nim kobiece głosy, należące m.in. do takich wokalistek, jak Natalia i Paulina Przybysz, Kora, Anna Maria Jopek czy Kayah.

"Krakowski spleen" to jedna ze sztandarowych piosenek zespołu Maanam, nagrana w 1983 roku. To właśnie od tej kompozycji rozpoczął Mateusz Tomaszuk to wydanie audycji, jednak zamiast oryginału zaprezentował jej nową wersję, w wykonaniu Natalii Przybysz. Sam Maanam pojawił się nieco później w zachęcającym do ruchu utworze "Biegnij razem ze mną".

Zanim to się stało, usłyszeliśmy jeszcze młodszą siostrę Natalii, Paulinę Przybysz, która wraz z grupą Rita Pax wzięła na warsztat 12 nagrań niezapomnianego zespołu Breakout i nagrała ich własne, często bardzo różniące się od oryginałów, wersje. Całość ukazała się 10 maja w formie albumu pod tytułem "Piękno. Tribute To Breakout".

"Pomaluj moje sny" w wykonaniu Rity Pax było jednym z kilku coverów, jakie zabrzmiały w "Naszej tonacji". Znalazło się w niej miejsce również dla piosenki Magdy Umer "Dwa serduszka, cztery oczy" w jazzującej oprawie muzycznej i z wokalem Olgi Boczar, natomiast na zakończenie Daria Zawiałow zaśpiewała klasyczny utwór Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy".

Swoje trzy i pół minuty w audycji miał zespół Part Of The Kitchen, założony w kuchni jednej z poznańskich kamienic. Delikatne, "kosmiczne" dźwięki muzycznego podkładu utworu "Echokosmos" idealnie zgrywały się w tym przypadku z subtelnym głosem wokalistki Anny Prętkiej.


Posłuchaj

47:48
Piątkowa sjesta muzyczna z kobiecymi głosami (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. NATALIA PRZYBYSZ – "Krakowski spleen"
 2. RITA PAX – "Pomaluj moje sny"
 3. MAANAM – "Biegnij razem ze mną"
 4. ANNA MARIA JOPEK – "Ja wysiadam"
 5. OLGA BOCZAR – "Dwa serduszka, cztery oczy"
 6. PART OF THE KITCHEN – "Echokosmos"
 7. BOBKOVSKI – "Tahuti"
 8. SYNDROM PARYSKI – "La Haine"
 9. EDYTA BARTOSIEWICZ – "Jenny"
 10. KAYAH – "Jaka ja Kayah"
 11. DARIA ZAWIAŁOW – "Jeszcze w zielone gramy"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 20.05.2022
Godzina emisji: 12.06

kc

Polecane