Rozszerzona wersja dziecięcego klasyka. Powstaje Kleks Academy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozszerzona wersja dziecięcego klasyka. Powstaje Kleks Academy
Akademia Pana Kleksa - Wojciech PaszkowskiFoto: Radoslaw Nawrocki / Forum

Na początku była książka uwielbiana przez pokolenia, potem film z kultową rolą Piotra Fronczewskiego, a teraz powstanie uniwersum na miarę podziwianych na całym świecie superbohaterów. Trwają prace nad Kleks Academy. Jak będzie wyglądać i na czym polegać? 

O przygodach Pana Kleksa i jego wychowanków słyszał chyba prawie każdy. Książka autorstwa Jana Brzechwy stała się nie tylko lekturą szkolną, ale też inspiracją do stworzenia filmu, w którym w tytułową rolę wcielił się Piotr Fronczewski.  

Powstająca Kleks Academy ma się składać nie tylko z nowej wersji filmu, ale też z wirtualnego świata i specjalnej aplikacji. Jak mówią autorzy, inicjatywa pozwoli wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość i rozbudzać wyobraźnię najmłodszych, skłaniając ich do kreatywnej zabawy. 

Niezwykły świat Pana Kleksa

– Dowiedzieliśmy się, że będzie powstawał nowy Pan Kleks. Zapaliło nam się światełko, że chcielibyśmy zrobić z tym coś więcej. Stworzyć projekt na miarę współczesnych czasów. Postanowiliśmy rozszerzyć zakres filmu. Teraz tworzymy do niego świat, który będzie znacznie wystawał poza kadr – mówił w Trójce Karol Belina Brzozowski tworzący Kleks Academy. 

– Na razie przygotujemy się, by wprowadzić wszystkich w świat Pana Kleksa. Posłuży do tego zarówno aplikacja, jak i specjalna platforma. Zależy nam, by przygotować widzów do tego, by mogli doświadczyć i przeżyć ten film. Nie tylko oglądać go na ekranie, ale też uczestniczyć w przygotowaniach i produkcji. Po premierze filmowej możliwe będzie oglądanie tego świata z perspektywy wielu wymiarów. To dość enigmatyczne, ale tylko tyle możemy powiedzieć – zdradził Jan Grzesikiewicz, z projektu Kleks Academy.

Kleks Academy

Nowa Akademia Pana Kleksa będzie współczesnym ujęciem znanego klasyka, opowieści o szkole magii. Profesor Kleks jest mistrzem, który uczy dzieci, jak rozwijać umysł i odkrywać jego twórcze pokłady. Oryginalny film z tytułową rolą Piotra Fronczewskiego został wydany czterdzieści lat temu. Teraz ma szansę doczekać się współczesnego następstwa.

Jak podkreślają twórcy nowej Kleks Academy, przygotowano już struktury i fabułę, które umożliwią kontynuację życia w Akademii Pana Kleksa poza filmem. Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości i specjalnej platformy metaverse.

Posłuchaj

11:21
Rozszerzona wersja dziecięcego klasyka. Powstaje Kleks Academy (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

  

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Piotr Firan
Goście: Karol Belina Brzozowski i Jan Grzesikiewicz (twórcy Kleks Academy)
Data emisji: 20.05.2022
Godzina emisji: 11.26, 11.33

mat. prasowe/zch

Polecane