Grzegorz Damięcki o swojej fascynacji aktorstwem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grzegorz Damięcki o swojej fascynacji aktorstwem
Grzegorz DamięckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Grzegorz Damięcki to w tej chwili bardzo zajęty aktor. Pracuje na planie dwóch nowych polskich produkcji, a w kinach od niedawna możemy oglądać go w jednej z głównych ról w filmie Anny Kazejak. W tym zbiorowym portrecie współczesnych 40-latków zagrał Dawida, mężczyznę po przejściach. 

– Dawid to bohater wielokrotnie złożony. To coś, co fascynuje mnie w kinie. Nie istnieje przecież obiektywne dobro i zło. W każdym z nas jest trochę tego i tamtego. Szukam takich tekstów, które łamią reguły i stereotyp w kinematografii, który polega na tym, że po pierwszym zobaczeniu bohatera my jako widzowie wiemy już, jaki będzie – mówił w Trójce Grzegorz Damięcki.

– W prawdziwym życiu możemy wielokrotnie pomylić się co do człowieka. Uważam to za ogromny walor człowieczeństwa, że można ludzi odkrywać wciąż, dając im kolejne szanse – dodał.

Filmowy Bałtyk 

– Polskie morze jest bardzo filmowe i malownicze, zwłaszcza w tej niepokornej odsłonie, burzowej i pochmurnej. To służy temu filmowi. W wielu tytułach Bałtyk oddaje niepokój i stan rozedrgania – zaznaczył aktor. 

"F***ing Bornholm"

Film zatytułowany "F***ing Bornholm" opowiada historię dwóch par – małżeństwa z długim stażem i nowego związku z aplikacji randkowej – które wyjeżdżają wraz z dziećmi na majówkowy, sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę. Szybko się okazuje, że tej majówce bardzo daleko jest do osławionego duńskiego hygge...


Czytaj także:

"F***ing Bornholm". Film zrodzony z osobistych obserwacji


Ten współczesny komediodramat to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, dotyka tematu tożsamości w czasach, w których znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. W rolach głównych występują: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki. 

Posłuchaj

3:16
Aktor zajęty - Grzegorz Damięcki o najnowszej produkcji Anny Kazejak (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 20.05.2022
Godzina emisji: 11.15

Polecane