Nowymi drogami na wakacje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowymi drogami na wakacje
Przed wakacjami kierowcy zyskają ponad 140 km nowych, szybkich drógFoto: GDDKiA/Twitter

Zbliżają się wakacje, które dla kierowców mogą okazać się zdecydowanie bardziej komfortowe. Tuż przed ostatnim dzwonkiem oddane zostaną bowiem ważne inwestycje drogowe.

- Na pewno ucieszą się kierowcy podróżujący nad polskie morze. Do użytku zostaną oddane odcinki S7, S6 i S5 w województwach mazowieckim, pomorskim, kujawsko-pomorskim. Jeżeli chodzi o wyjazd na południe, przede wszystkim w kierunku Bieszczad, to pojawią się nowe odcinki S19 - wylicza Szymon Piechowiak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Autostrady i drogi szybkiego ruchu

- Nie mówiłbym hop, bo jeszcze mamy sporo do oddania - zaznacza Adrian Furgalski z Zespół Doradców Gospodarczych TOR. - 345 km na rok 2022 wydaje się niezagrożone, ale mamy bardzo trudną sytuację na rynku, związaną z szaleństwem cenowym spowodowanym wojną na Ukrainie - dodaje.

- Dzisiaj możemy poruszać się autostradą A1, ale w pełnym przekroju przejedziemy nią w trzecim kwartale. W przypadku autostrad to już prawie finisz budowy, natomiast musimy łączyć kolejne fragmenty budowanych dróg ekspresowych w całość. Na pewno ucieszą się ci, którzy z Rzeszowa przez Lublin drogą S19 w pełni będą mogli dojechać do Warszawy. Gdynia - Szemud, obwodnica Kędzierzyna-Koźla czy Via Baltica to są na pewno odcinki, które usprawniają poruszanie się po naszych drogach - dodaje doradca.


Posłuchaj

3:28
Nowymi odcinkami dróg pojedziemy m.in. nad morze i w Bieszczady (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czy komfort związany z poruszaniem się drogą szybkiego ruchu bądź też autostradą może powodować, że kierowcy będą jeździć szybciej? - Mamy bardzo sporo niebezpiecznych zachowań na autostradzie - podkreśla Adrian Furgalski.

"Łobuzowi drogowemu mandat po całości"

- Z satysfakcją zauważam, że poziom kultury na polskich drogach się zwiększa - mówi Tomasz Kulik ze szkoły motocyklowej Kulikowisko. - Dobre zwyczaje płyną do nas z krajów o dłuższych tradycjach motoryzacyjnych, ale mimo to widać czasami zjawiska patologiczne, objawy chamstwa, braku zrozumienia, zwyczajnej złośliwości. Zdarza się, że ktoś komuś - mówiąc kolokwialnie - "siedzi na zderzaku" czy miga światłami drogowymi. Policja reaguje na takie zachowania. Przy obecnych cenach mandatów niejednemu przywróciło to rozum. Policja nie powinna mieć ani grama litości, łobuzowi drogowemu należy się mandat po całości - dodaje Tomasz Kulik.

Przeczytaj także:

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Karol Gnat
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 19.05.2022
Godzina emisji: 7.18

mk

Polecane