Stonerowy wstęp do heavymetalowej tyrady

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Stonerowy wstęp do heavymetalowej tyrady
Brant Bjork - guru stoner rocka we własnej osobieFoto: Forum / MediaPunch / BACKGRID

Duża dawka stoner rocka rozgrzała słuchaczy tego wydania audycji przed heavymetalową ucztą, w której główne role grały zespoły reprezentujące rodzimą scenę muzyczną.

Nazwa Ritual King nie jest obca słuchaczom "Dogrywki". Muzyka tego brytyjskiego tercetu, mocno inspirującego się brzmieniem "pustynnego rocka" rodem z Kalifornii, wielokrotnie gościła już w tej audycji, a jego wydany w 2020 roku debiutancki album zabrzmiał w niej już niemal w całości. Tym razem Michał Grabkowski sięgnął po utwór "No Compromise".

Chwilę potem usłyszeliśmy żywe legendy stoner rocka w osobach Branta Bjorka, Nicka Olivieriego i Ryana Guta, którzy w 2021 roku wydali wspólną płytę pod szyldem Stöner. Nie minęło dużo czasu, a grupa opublikowała już kolejny krążek "Totally…", który spotkał się z wielkim uznaniem ze strony gospodarza "Dogrywki". – Cały album nadaje się do wielokrotnego użytku. Mnie zachwycił – stwierdził Grabek.

Formacja Tyrada powstała w 2018 roku w Lublinie, a jej muzyczne inspiracje sięgają lat 80., czyli czasów, gdy swoje pierwsze płyty nagrywały takie zespoły, jak Metallica czy Megadeath, a na polskiej scenie heavymetalowej rządziły Kat i Turbo. Po debiutanckim albumie "Adaryt" z 2019 roku przyszedł czas na "Opium", które miało premierę 15 maja. – Słychać, że wzorują się na najlepszych, lubią i potrafią grać oraz produkować – taką laurkę wystawił lubelskiej grupie Michał Grabkowski. Na koniec polskiego kącika metalowego zabrzmiał utwór Behemotha, a więc zespołu znad Wisły, który podbił serca fanów z różnych zakątków świata.


Posłuchaj

52:51
Stonerowy wstęp do heavymetalowej tyrady (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. RITUAL KING – "No Compromise"
 2. STÖNER – "Strawberry Creek (Dirty Feet)"
 3. STÖNER – "Turn It Around Now"
 4. MISS LAVA – "In the Mire"
 5. THE BLACK KEYS – "Your Team Is Looking Good"
 6. BLITZPOEP – "Mdma"
 7. TYRADA – "Letarg"
 8. TYRADA – "Wyrok"
 9. BEHEMOTH – "Ov My Herculean Exile"
 10. ART BUDYŃ – "Grawitacja"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 17.05.2022
Godzina emisji: 22.05

kc


Polecane