Zmiana ustawy o SN. Woś: wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Michał Woś, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia, odniósł się do prezydenckich zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. – Gdyby ta ustawa w tym kształcie weszła w życie, to wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił wiceminister.

– W sprawie zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym i tzw. testu bezstronności prowadzimy intensywne negocjacje, chcemy rozwiązań, które nie spowodują zapaści w polskim sądownictwie. Myślę, że jesteśmy blisko porozumienia  powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Sejmowa komisja sprawiedliwości pracuje nad dwoma projektami zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym  prezydenta i posłów PiS, ale to projekt Andrzeja Dudy został uznany za wiodący. Projekt zakłada m.in. likwidację Izby Dyscyplinarnej SN i utworzenie Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

Solidarna Polska. Woś: celem współtworzenie Zjednoczonej Prawicy

Michał Woś, który był gościem radiowej Trójki, podkreślił, że "naszym celem – jako Solidarnej Polski – jest współtworzenie Zjednoczonej Prawicy". – Uważamy, że ta współpraca przyniosła wiele dobrego dla Polski. Ciężko pracujemy – zapewnił.

W dalszej części rozmowy wiceminister sprawiedliwości odniósł się do zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym i tzw. testu bezstronności.

Wojna na Ukrainie. "Priorytetem dla nas jest sytuacja geopolityczna"

– Być może zaplecze eksperckie w zakresie sądownictwa, postępowań sądowych, jest w Ministerstwie Sprawiedliwości ciut liczniejsze niż w Kancelarii Prezydenta. [...] Gdyby jednak ta ustawa w tym kształcie, jeden do jednego, weszła w życie  to wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił.

Posłuchaj

13:47
Michał Woś o prezydenckim projekcie ustawy o SN (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Minister Ziobro powiedział, że priorytetem dla nas  i myślę, że dla większości Polaków  jest sytuacja geopolityczna, agresja rosyjskich zbrodniarzy imperialnych na Ukrainę. W tej sytuacji każdy odpowiedzialny polityk waży swoje czyny – dodał.

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)
Data emisji: 17.05.2022
Godzina emisji: 08.44

pb

Polecane