Michał Woś gościem Programu 3 Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Woś gościem Programu 3 Polskiego Radia
Michał WośFoto: PR3

Z wiceministrem sprawiedliwości porozmawiamy o aktualnych wydarzeniach politycznych związanych z atakiem Rosji na Ukrainę.

Sześć osób zginęło, a 12 zostało rannych w obwodzie donieckim w wyniku rosyjskich ostrzałów z różnych rodzajów uzbrojenia oraz w rezultacie ataków lotniczych - powiadomiła policja tego regionu. Wcześniej podano, że w ciągu doby Rosjanie ostrzeliwali dziesięć miejscowości w obwodzie donieckim, niszcząc 36 obiektów cywilnych.

W czwartek i piątek brytyjski dziennik "The Times" i amerykański ośrodek analityczny Atlantic Council oceniły starcie pod Biłohoriwką jako jedną z najcięższych bitew trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej, a także potwierdziły autentyczność zdjęć z pola bitwy.

Zniszczony prawie cały rosyjski batalion

Według "The Times" do ataku na rosyjskie pozycje doszło w niedzielę 8 maja, a siły ukraińskie w serii uderzeń mogły zniszczyć prawie cały rosyjski batalion - ponad 70 czołgów i pojazdów opancerzonych oraz zabić nawet 1000 żołnierzy.

W poniedziałek doniesienia zachodnich analityków i dziennikarzy potwierdziły władze regionu ługańskiego, podając przy tym jeszcze większą liczbę zniszczonego rosyjskiego sprzętu.

O aktualnych wydarzeniach związanych z wojną na Ukrainie porozmawiamy z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem.


***

Do słuchania audycji "Salon polityczny Trójki" zapraszamy we wtorek (17 maja) o godz. 8.45. Audycję poprowadzi Beata Michniewicz.

Polecane