W towarzystwie najlepszych muzycznych nowości

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
W towarzystwie najlepszych muzycznych nowości
OfeliaFoto: mat.pras.

Jak co tydzień w niedzielne popołudnie Justyna Grabarz zabiera w muzyczną podróż w nieznane. Nic w tym dziwnego, gdyż prezentuje nowości, które właśnie trafiły na rynek. I choć nigdy nie wiadomo, co nas czeka, jednego można być pewnym: to naprawdę doskonała muzyka!

Najnowszy program Justyna Grabarz zaczęła od, jak sama to ujęła, "aktualizacji" z minionego tygodnia. Zabrzmiał bowiem singiel "Made of Gold" duetu Ibeyi & Pa Salieu, który, wydany w połowie listopada 2021 roku, zapowiadał nowy album. I ten, zatytułowany "Spell 31", ukazał się 6 maja. Dlatego mógł być znany niektórym słuchaczom, ale posłuchać raz jeszcze dobrej muzyki nigdy nie zaszkodzi.

"Thin Thing" to kompozycja z młodszej o tydzień i bardzo wyczekiwanej płyty formacji The Smile "A Light for Attracting Attention". – Duch Radiohead, ale w najlepszym możliwym wydaniu – skomentowała prowadząca, zapowiadając, że jeszcze w audycji The Smile usłyszymy.

Jednak nim tak się stało, zabrzmiał niezwykle ciekawy set rodzimych nowości. Najpierw była to Ofelia prezentująca swoje kolejne wcielenie, czyli Helenę w utworze "Samuraj" a potem zabrzmiały dwa kawałki z albumu "Kronos" wydanego przez Goldena. Ta dość melancholijna płyta składa się z siedmiu kompozycji, a inspiracją dla każdego był jeden z greckich bogów. Tak więc jest nie tylko gratka dla wielbicieli dobrej polskiej muzyki, ale także – greckiej mitologii.

Lista utworów

 1. IBEYI, PA SALIEU – Made Of Gold
 2. THE SMILE – Thin Thing
 3. OFELIA ­– Samuraj (Helena)
 4. GOLDEN, NATALIA GROSIAK, SZATT – Demeter
 5. GOLDEN, BISZ – Posejdon
 6. KENDRICK LAMAR – Crowns
 7. TASH SULTANA – Willow Tree (MTV Unplugged Live in Melbourne)
 8. NATALIA KUKULSKA, ARCHIE SHEVSKY – Pół na pół (MTV Unplugged)
 9. THE BLACK KEYS – Hapiness
 10. THE SMILE – The Smoke

The Smile – Thin Thing (Official Video)/YouTube The Smile


Posłuchaj

47:28
Nowości muzyczne wybrane przez Justynę Grabarz (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 15.05.2022
Godzina emisji: 16.09

pr

Polecane