Przełomowa audycja Anny Gacek i Wojciecha Manna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przełomowa audycja Anny Gacek i Wojciecha Manna
Album "High Violet" grupy The National to jeden z niewielu muzycznych punktów stycznych między Anną Gacek i Wojciechem Mannem

Znani ze swych odmiennych gustów redaktorzy "W tonacji Trójki", po raz pierwszy w historii wspólnych audycji wzięli do studia tę samą płytę.

Posłuchaj

Anna Gacek i Wojciech Mann podsumowują rok 2010 (W Tonacji Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

- To Ci się naprawę podoba? - pytał z niedowierzaniem Wojciech Mann, wsłuchując się w dźwięki piosenki zespołu Twin Shadow, zaproponowanej przez redaktor Annę Gacek.

Będący jak ogień i woda, jeśli chodzi o muzyczne upodobania, autorzy wtorkowego wydania reaktywowanej audycji "W tonacji Trójki", już od kliku tygodni ze swadą, ale i nie szczędząc sobie uszczypliwych uwag, toczą dyskusje odnośnie tego, co w muzyce najciekawsze.

W pierwszym noworocznym wydaniu programu Wojciech Mann, za namową Anny Gacek, niechętnie, ale jednak, dał się przekonać do dokonania niezobowiązującej płytowej retrospektywy roku 2010.

Tradycyjnie nie obyło się bez złośliwości. - Może gdybym był rozmarzoną, młodą kobietą, to by mi się podobało - znęcał się pan Wojtek nad piosenką Twin Shadow.

Anna Gacek nie pozostawała dłużna. - Pan Wojtek właśnie przez 5 minut udowadniał, że brytyjska muzyka jest w głębokim kryzysie - ripostowała, komentując utwór grupy Voodoo Johnson rekomendowanej przez redaktora Manna.

W pierwszej audycji roku 2011, pojawił się jednak promyk nadziei na zgodę ponad podziałami. Wśród zabranych do studia ulubionych płyt z minionych 12 miesięcy, w obu autorskich stosikach cd-eków pojawiła się ta sama pozycja.

Krążkiem, który po raz pierwszy przerzucił pomost pomiędzy gustami redaktorów Trójki, został album "High Violet" nagrany przez grupę The National.

Co więcej, jeden z wyborów Anny Gacek pozytywnie zaskoczył i wręcz zdumiał Wojciecha Manna...

Aby dowiedzieć się, jaka piosenka okazała się kluczem do zgody, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Polecane