Noc Muzeów w Krakowie: jakie atrakcje przygotowano?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Noc Muzeów w Krakowie: jakie atrakcje przygotowano?
Noc Muzeów w Krakowie. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano. Foto: Pixabay

Kolejna Noc Muzeów już w sobotę 14 maja. Muzea w wielu miastach otwierają szerzej podwoje dla zwiedzających. Czym niezwykłym chce zainteresować i przyciągnąć Muzeum Krakowa, miasta, które w części samo jest jak wielkie muzeum?

  • Muzeum Krakowa ma aż 19 oddziałów. W Noc Muzeów będzie dostępnych 16 z nich.
  • Na większość wydarzeń specjalnych limit rezerwacji został wyczerpany, jednak muzealnicy wciąż zapraszają na oprowadzanie i zwiedzanie z kuratorami

Zajrzeć w niedostępne zakamarki

– Na Noc Muzeów mamy przygotowanych kilkanaście rodzajów działań: oprowadzania kuratorskie, spacery po mieście, pokazy rekonstruktorskie, tańce, prezentacje, warsztaty... Jest tego dużo, wszystko znaleźć można na stronie muzeum – wylicza Krzysztof Haczewski, kierownik Działu Komunikacji Muzeum Krakowa. – Obiekty są dostępne, natomiast w niektórych mamy specjalne wydarzenia, więc ze względów organizacyjnych i technicznych musimy ograniczyć liczbę osób. Na większość limit rezerwacji już jest wyczerpany – wskazuje.

– Ale zapraszamy na zwiedzania, oprowadzania z muzealnikami i kuratorami. Czasem te zwiedzania, jak w Krzysztoforach, są po miejscach, które normalnie pozostają niedostępne. Można będzie zajrzeć w kulisy muzeum: zobaczyć np., gdzie powstają wystawy, albo ciekawe sale, które zazwyczaj są poza trasą zwiedzania – dodaje.

Przeczytaj także


Thesaurus Cracoviensis: magazyn niezwykły

– Zachęcam do zwiedzania naszego magazynu muzealnego. Jest to miejsce wyjątkowe: są takie dwa w Polsce i niewiele w Europie. W Noc Muzeów można przyjechać i w spokoju, ale w ciekawej atmosferze wieczornej, zwiedzić to miejsce, gdzie te wszystkie skarby są przechowywane. Większość muzeów, także Muzeum Krakowa, na wystawach pokazuje kilka, kilkanaście procent obiektów. Po prostu te wszystkie skarby nie mieszczą się na wystawach i wiele leży w magazynach – tłumaczy Trójkowy gość. – A teraz jest okazja, żeby do Thesaurusa Cracoviensis, bo tak się nasz magazyn nazywa, pojechać i to obejrzeć – zachęca.

Otwarcie Thesaurus Cracoviensis/YouTube Muzeum Krakowa

Posłuchaj

5:09
Noc Muzeów w grodzie Kraka (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Krzysztof Haczewski (kierownik Działu Komunikacji Muzeum Krakowa)
Data emisji: 12.05.2022
Godzina emisji: 11.32

pr

Polecane