Flirt z jazzem, rapem i wspomnieniami

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Flirt z jazzem, rapem i wspomnieniami
Warszawa 2003 rok. Koncert zespołu 15 Minute Projekt w klubie StodołaFoto: PAP/Rafał Nowakowski

– Zapraszam na wspólny czas z polską muzyką, tę flirtującą zarówno z jazzem, jak i z rapem, hip hopem oraz wspomnieniami, które mogą pojawić się w pierwszej części naszego spotkania. Do godz. 13.00 wybrzmią także nowości wydawnicze i muzyka z 2022 roku – tymi słowami Michał Margański zapowiedział czwartkową "Naszą tonację". W programie usłyszelismy utwory m.in. od 15 Minut Projekt, P.Unity i Andrzeja Dąbrowskiego.

15 Minut Projekt "Najdłuższy chillout w mieście"


Czwartkowe wydanie audycji "Nasza tonacja" otworzyła kompozycja "Najdłuższy chillout w mieście" z wokalnym udziałem Ani Szarmach i Sokoła. Za całość odpowiadają członkowie duetu 15 Minut Projekt, czyli Michał "Fox" Król i Jan Emil Młynarski. 15 Minut Projekt to zespół pomyślany na kilka muzycznych chwil, zwieńczony płytą koncertową zarejestrowaną w klubie Punkt w Warszawie. 

15 Minut Projekt feat. Sokół - Najdłuższy chillout w mieście (Official Audio)/KayaxTV

P.unity "1"


P.Unity to dziesięcioosobowy warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Zainspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony – to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie, czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki – od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

P.Unity - 1 (audio) [UKM 069]/U Know Me Records


Andrzej Dąbrowski & All Stars "Zielono mi"


Album Andrzej Dąbrowski & All Stars "Live" ukazał się 13 kwietnia tego roku, w dniu 84. urodzin Andrzeja Dąbrowskiego. Jest to zapis koncertu, który odbył się w Amfiteatrze Bemowo 2 czerwca 2018 roku. Andrzejowi Dąbrowskiemu towarzyszyli wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej: Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy), Robert Majewski (trąbka, flugelhorn), Andrzej Jagodziński (fortepian), Michał Tomaszczyk (puzon), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Marcin Jahr (perkusja).

Andrzej Dąbrowski - Zielono mi [Official Audio]/Polskie Nagrania

Lista utworów:

 1. 15 Minut Projekt  "Najdłuższy chillout w mieście"
 2. Urbanator – "Mike Out"
 3. Jarosław Śmietana – "Story of Polish Jazz"
 4. P.unity – "1"
 5. Marcin Nowakowski – "Na różowo"
 6. Wojciech Myrczek – "Pójdę drogą w świat daleki"
 7. Andrzej Dąbrowski & All Stars – "Zielono mi"
 8. Akademia Pana Kleksa – "Pożegnanie z bajką"

Posłuchaj

49:52
Jazz, rap, wspomnienia i nowości. 15 Minut Projekt, P.Unity i Andrzej Dąbrowski w Trójce (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Margański
Data emisji: 12.05.2022
Godzina emisji: 12.08

mat. promocyjne/kr

Polecane