Wysoka inflacja. Schreiber: obarczanie winą prezesa NBP jest skrajnie nieuczciwe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jest skrajnie nieuczciwe obarczanie prezesa Glapińskiego winą za inflację, która jest spowodowana trzema podstawowymi czynnikami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. 

– Co innego jest, że są między nami merytoryczne różnice zdań, i nikt tego nie ukrywa. To nie są personalne wojny, tylko kwestia trochę różnego podejścia do kilku spraw. Gdybyśmy wszyscy mieli takie samo zdanie, tobyśmy byli w jednej formacji – mówił Schreiber, pytany o "niesnaski" w Zjednoczonej Prawicy.

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy

Prowadząca rozmowę zapytała o różnicę zdań i toczącą się od kilku tygodniu dyskusję w ramach Zjednoczonej Prawicy nt. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Łukasz Schreiber zaznaczył, że jak w każdej formacji, tak i tu różnice zdań występują. 

– Są różnice zdań w paru kwestiach i nikt tego nie ukrywa – ani przed państwem, ani przed wyborcami, bo byłoby to nieuczciwe. Jakbyśmy spojrzeli na to, jak ta koalicja funkcjonuje siódmy rok, to na tle innych polskich koalicji nie wygląda to źle – podkreślił minister

Wysoka inflacja 

Łukasz Schreiber odniósł się także do obecności prezesa NBP Adama Glapińskiego na spotkaniu klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz jego kandydatury na kolejną kadencję. 

– Wydaje mi się, że pan prezes, przyjmując zaproszenie na spotkanie, chciał po prostu odpowiedzieć na pytania. To w końcu posłowie go wybiorą – wyjaśniał Schreiber. – Skoro opozycja ma tylu świetnych specjalistów, dziwię się, że nie chcieli porozmawiać z prezesem Glapińskim – dodał. 

Najczęściej czytane

– Jest skrajnie nieuczciwe obarczanie prezesa Glapińskiego winą za inflację, która spowodowana jest trzema podstawowymi czynnikami. Zaczęło się od handlu obligacjami na rynku ETS, później była kwestia pandemii. Ratowaliśmy miejsca na rynku pracy – mamy najniższy wskaźnik bezrobocia obok Czech. (...) Trzeci czynnik to wojna – stwierdził minister, który podkreślił, że w wielu innych krajach świata rozwija się inflacja najwyższa od lat. 

Posłuchaj

13:22
Łukasz Schreiber: jeśli spojrzymy na kraje takie jak USA, Włochy, Francja - tam inflacja jest najwyższa od lat (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Schreiber (przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów)
Data emisji: 12.05.2022 
Godzina emisji: 08.45

as/kr

Polecane