Koncertowa gra wstępna. Pearl Jam, Judas Priest i inni

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Koncertowa gra wstępna. Pearl Jam, Judas Priest i inni
Pearl JamFoto: Danny Clinch/mat. prasowe

W tym wydaniu audycji nie brakowało przesterowanych gitar, był też kącik heavymetalowy oraz ukłon w stronę tradycji polskiej muzyki blues-rockowej. Wśród bohaterów znaleźli się tacy wykonawcy, jak Pearl Jam, Judas Priest oraz Wojciech Waglewski.

"Dogrywkę" rozpoczął tym razem utwór o tajemniczym tytule "In ár gCroíthe go deo", co w języku irlandzkim oznacza "na zawsze w naszych sercach". To kompozycja otwierająca album "Skinty Fia", najnowsze dzieło formacji Fontaines D.C. – To jedna z trzech płyt, które ostatnio najczęściej kręcą się w moim odtwarzaczu – zdradził Michał Grabkowski. Spore fragmenty tego krążka usłyszeliśmy już w poprzednim wydaniu audycji.

Jak Fontaines D.C. radzi sobie na żywo, będzie można przekonać się za miesiąc w Warszawie. Natomiast za dwa miesiące do Polski po raz kolejny zawita Pearl Jam. Jedna z najlepszych koncertowych grup na świecie tym razem zagra w Krakowie, a przedsmakiem czekających nas tam emocji był utwór "Mind Your Manners", pochodzący z wydanego w 2013 roku albumu "Lightning Bolt".

W "Dogrywce" znaleźli też coś dla siebie fani klasycznego heavy metalu. Jego czołowi brytyjscy przedstawiciele, działający od ponad pół wieku pod szyldem Judas Priest, również szykują się do wizyty w naszym kraju – będzie można ich zobaczyć i usłyszeć na początku czerwca na Mystic Festival w Gdańsku. Zabraknie tam niestety weteranów z niemieckiego zespołu Running Wild, dlatego "Grabek" sięgnął do ich koncertowego archiwum, by zaprezentować fragment występu w Düsseldorfie sprzed 32 lat.

Warszawska formacja Rita Pax, której wokalistką jest Paulina Przybysz, postanowiła niedawno nagrać płytę, będącą hołdem dla legendy polskiego blues-rocka. "Piękno. Tribute to Breakout" zawiera łącznie 12 utworów, a w "Dogrywce" zabrzmiały dwa z nich: "Oni zaraz przyjdą tu" oraz "Modlitwa" – oba z gościnnym udziałem Wojciecha Waglewskiego, który nie tylko zaśpiewał, ale też pięknie zagrał na gitarze.


Posłuchaj

52:36
Koncertowa gra wstępna (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. FONTAINES D.C. – "In ár gCroíthe go deo"
 2. REMY ZERO – "Gramarye"
 3. PEARL JAM – "Mind Your Manners"
 4. OPETH – "Porcelain Heart"
 5. JUDAS PRIEST – "Evening Star"
 6. RUNNING WILD – "Prisoner of Our Time" (Live In Düsseldorf, Germany 1989)
 7. MOTIVE BLACK – "Lift Me Up"
 8. RITA PAX, ŁUKASZ LACH, WOJCIECH WAGLEWSKI – "Oni zaraz przyjdą tu"
 9. RITA PAX, WOJCIECH WAGLEWSKI – "Modlitwa"
 10. KONSTELACJE – "We mgle"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 10.05.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane