"Prawo kobiety do wyboru" tematem spotkania w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Prawo kobiety do wyboru" tematem spotkania w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie
Zamek Ujazdowski w Warszawie, siedziba Centrum Sztuki WspółczesnejFoto: PAP/Albert Zawada

"Prawo kobiety do wyboru" – to tytuł kolejnego spotkania w cyklu "Napięcia kulturowe", które odbędzie się już 12 maja w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. – Założeniem cyklu jest rozmowa na tematy, które pozornie są czarno-białe, znalezienie szerszego pola, w którym możemy otworzyć tę dyskusję, i zapraszanie gości, którzy będą mieli różne podejście do proponowanych tematów – wyjaśniała w audycji "Trójka przed południem" kuratorka cyklu Agnieszka Kolek. Jednym z patronów wydarzenia jest radiowa Trójka.

"Prawo kobiety do wyboru" kolejnym spotkaniem w ramach cyklu "Napięcia kulturowe"

Jak możemy przeczytać w opisie wydarzenia "Prawo kobiety do wyboru", jest to "publiczna dyskusja z udziałem artystów, pisarzy, kuratorów i myślicieli z Europy, których celem jest otwarcie nowych perspektyw w myśleniu o kwestiach dzielących współczesne społeczeństwa, takich jak: religia, migracja, prawa kobiet, tożsamość płciowa i kulturowa, Unia Europejska i kultura ponowoczesna".

"Prawo kobiety do wyboru" – to tytuł kolejnego spotkania w cyklu "Napięcia kulturowe", które odbędzie się już 12 maja o godz. 18.30 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. – Założeniem cyklu jest rozmowa na tematy, które pozornie są czarno-białe, znalezienie szerszego pola, w którym możemy otworzyć tę dyskusję, i zapraszanie gości, którzy będą mieli różne podejście do proponowanych tematów – wyjaśniała w audycji "Trójka przed południem" kuratorka cyklu Agnieszka Kolek.

Najczęściej czytane

Prawa kobiet i sztuka

Tematem poprzedniego, styczniowego spotkania w ramach cyklu "Napięcia kulturowe" Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie była sztuka i imigracja. CSW gościło wówczas artystki z Wielkiej Brytanii i Danii, które przedstawiały swój punkt widzenia na te kwestie pod kątem własnej działalności artystycznej i życiowych doświadczeń.

W spotkaniu zatytułowanym "Prawo kobiety do wyboru" wezmą udział dziennikarka i publicystka Ella Whelan, artystka Claudia Clare oraz pisarka i filozofka Nina Power. – To będzie bardzo ciekawe spotkanie. Będziemy przyglądać się przede wszystkim sztuce, temu, jak artyści odpowiadają na ten temat, czy istnieje różnorodność w pracach, które poruszają te kwestie, czy może tylko są takie, które odnoszą się do pozycji politycznych, a nie do doświadczenia kobiety. Będziemy też patrzeć na to, jak to odbywa się w przestrzeni publicznej, czy jest tylko pewien rodzaj prac promowanych w instytucjach kultury. Będziemy też patrzeć na rozwój medycyny i transhumanizmu – wymieniała Agnieszka Kolek.

Dyskusja "Prawo kobiety do wyboru" odbędzie się 12 maja o godzinie 18.30 w budynku Laboratorium obok Zamku Ujazdowskiego. Wydarzenie nie jest biletowane. Udział będzie można wziąć także online, oglądając transmisję ze spotkania na portalach Facebook oraz YouTube. Jednym z patronów cyklu "Napięcia kulturowe" jest radiowa Trójka.

Posłuchaj

4:50
Spotkanie "Prawo kobiety do wyboru" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Agnieszka Kolek gościem Trójki, cześć 1 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

5:10
Spotkanie "Prawo kobiety do wyboru" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Agnieszka Kolek gościem Trójki, cześć 2 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Sztuka i migracja. Art and Migration/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Agnieszka Kolek (kurator spotkania "Prawo kobiety do wyboru" w ramach cyklu "Napięcia kulturowe" Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie)
Data emisji: 9.05.2022
Godziny emisji: 9.30, 9.37

kr

Polecane