Drobne niepokoje, intrygujące i hipnotyzujące dźwięki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Drobne niepokoje, intrygujące i hipnotyzujące dźwięki
Arcade Fire podczas koncertu w Barcelonie w 2017 rokuFoto: Shutterstock/Christian Bertrand

– Świetna płyta, bardzo ciekawie skonstruowana, podzielona na kilka części i każda z nich stanowi pewną opowieść. Chyba mogę powiedzieć, że to powrót grupy Arcade Fire do bardzo dobrej formy – mówiła Justyna Grabarz, prezentując utwór "Unconditional II (Race and Religion)", na którym muzykom formacji towarzyszy Peter Gabriel.

Audycję "Czy już państwo słyszeli" zainaugurował inny artysta. To kompozycja, do której autorka ma szczególną słabość. – Fenomenalne, lekko psychodeliczne brzmienie "Nothing To Me" Darius i  Kadhja Bonet. Kompozycja z nowej płyty Dariusa zatytułowanej "Oasis". Mimo że dzieliłam się już z państwem tym utworem podczas naszych niedzielnych spotkań, to wydaje mi się, że obecność Kadhj Bonet jest najjaśniejszym punktem tego albumu, więc z przyjemnością do tej kompozycji wracam. Chociaż całej płyty słucha się z dużą przyjemnością i nie da się zapomnieć o tym hipnotyzującym dźwięku harfy na zakończenie – ocenia Justyna Grabarz. Wydawnictwo "Oasis", które trafiło na rynek 22 kwietnia tego roku, to ukłon artysty w stronę muzyki jego młodości, co zaowocowało całością zarówno łagodzącą, jak i mogącą skłonić do tańca. 

NOTHING TO ME/Darius

– Lekko przerażająca, ale bardzo intrygująca kompozycja grupy Drobne Niepokoje zatytułowana "Trupy". Przyznam szczerze, że bardzo mi się to brzmienie podoba. Drobne Niepokoje debiutowały kilka miesięcy temu, teraz zespół podzielił się trzecim singlem, który oczywiście zapowiada ich pierwszy, debiutancki album – opowiadała Justyna Grabarz. 

Drobne Niepokoje - Trupy/Drobne Niepokoje

Lista utworów:

DARIUS, KADHJA BONET Nothing To Me
ARCADE FIRE, PETER GABRIEL Unconditional II (Race and Religion)
DROBNE NIEPOKOJE Trupy
FRANIO MUCHA Miś Mamona
MARCIN JANUSZKIEWICZ, KUBA WIĘCEK Kraina
SIR WAS Wish I Could Stay
RITA PAX Dzień Zwęgla Się
RITA PAX, WOJCIECH WAGLEWSKI Modlitwa
MAJA KLESZCZ Rzeka Dzieciństwa
KIKAGAKU MOYO Dancing Blue


Posłuchaj

47:53
Powroty muzycznych gwiazd i pierwsze nagrania debiutantów (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 8.05.2022
Godzina emisji: 16.08

gs

Polecane