Muzyczne nowalijki pełne dobrej energii i humoru

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczne nowalijki pełne dobrej energii i humoru
Sefi ZislingFoto: mat. promocyjne

Sobotni poranek to doskonały czas na pełną energii pobudkę, szczególnie jeśli za oknem słońce i wiosna. A wiosna to przecież czas przepysznych, fantastycznych w smaku nowalijek wszelkiego rodzaju. I to właśnie one znalazły się w muzycznym koszyku Michała "Grabka" Grabkowskiego.

– Często mi się zdarza dobry humor: zawsze, kiedy jestem w radiu – zadeklarował na początek swojej audycji prowadzący "Trójka budzi: jazz'n'bass" i zaproponował cover jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów grupy Breakout – "Kiedy byłem małym chłopcem" w wykonaniu Rity Pax. To absolutna nowość, która na rynku ukazała się zaledwie dzień wcześniej wraz z płytą "Piękno", którym Paulina Przybysz & Co. oddają hołd legendzie polskiego bluesa.

W programie zabrzmiał też cover innego legendarnego zespołu z legendarnym wokalistą w składzie: "Wymyśliłem Ciebie", który w oryginale nagrał zespół Dżamble z Andrzejem Zauchą. Tym razem równie świeżo i energetycznie zaśpiewała to Marta Zalewska, a nagranie pochodzi z dwupłytowego albumu "Marta Zalewska Orchestra & Dżamble", wydanej niespełna dwa tygodnie temu. Można więc śmiało powiedzieć, że to świeżynka.

A pomiędzy nimi znalazły się dwa nagrania z równie świeżego krążka "Honk If You're Sad" nagranego przez brytyjski kwintet Ebi Soda: "Soft Peng" oraz "Pseudocreme": urokliwe, klimatyczne i bez wątpienia energetyczne.

Lista utworów

 1. RITA PAX – Kiedy byłem małym chłopcem
 2. EBI SODA – Soft Peng
 3. EBI SODA – Pseudocreme
 4. SEFI ZISLING – Flip Mode
 5. MARTA ZALEWSKA ORCHESTRA – Wymyśliłem Ciebie
 6. KACEZET I FUNDAMENTY – Kocham swoje miasto
 7. LAKUTA ­– So Sue Us (V.B. Kühl Remix)
 8. REBECCA VASMANT – Anthropology
 9. ANUSHKA – Bad Weather ( STR4TA Remix)

Marta Zalewska Orchestra – Wymyśliłem Ciebie/YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Posłuchaj

53:10
Energetyczna i świeża muzyka poranka (Trójka budzi: jazz'n'bass)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 7.05.2022
Godzina emisji: 5.06

pr

Polecane