Wojciech Skurkiewicz o modernizacji polskiej armii: nie tylko program Gladius

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Niezbędny jest nam nowoczesny, bardzo ofensywny śmigłowiec uderzeniowy. Jestem przekonany, że rozpoznanie, którego dokonał minister Błaszczak za oceanem, przybliża nas do wyboru firmy, która dostarczy te śmigłowce w ramach programu "Kruk" – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister obrony. 

Gość Bartłomieja Graczaka przypomniał, że podczas niedawnej wizyty szefa MON w USA omawiano także kwestie związane z zakupem przez polską armię czołgów Abrams.

Jak zapewniał gość "Trójkowego komentarza dnia", już w piątek mają zostać podane do informacji publicznej decyzje dotyczące systemów Gladius. – To jest program, który w nomenklaturze wojskowej jest zarezerwowany dla systemów rozpoznawczo-uderzeniowych, bezzałogowych. Jutro będą na pewno bardzo dobre informacje, które będzie przekazywał minister Mariusz Błaszczak – przekonuje wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Jak dodaje, to informacja mogąca być źródłem zadowolenia przede wszystkim dla polskiego wojska i dla polskich żołnierzy. 

 Czytaj także:

Mówiąc o konieczności inwestycji w polską obronność, wiceszef MON przypomniał, że Polska wciąż jest wśród liderów wspierających walczącą Ukrainę. – Polska jest wśród donatorów sprzętu wojskowego: amunicji i elementów niezbędnych do prowadzenia wojny obronnej, na drugim miejscu, tuż za Stanami Zjednoczonymi. To wielki wysiłek polskiego rządu – podkreślił. 

Posłuchaj

10:14
Wojciech Skurkiewicz o konieczności inwestowania w polską obronność i wsparciu Ukrainy (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Gość "Trójkowego komentarza dnia" odniósł się także w audycji do słów Donalda Tuska dotyczących powyborczych rozliczeń i reakcji opozycji na wzrosty stóp procentowych. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Wojciech Skurkiewicz (wiceszef MON)
Data emisji: 5.05.2022
Godzina emisji: 18.10

gs

Polecane