Muzykoterapia w chilloutowym klimacie

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzykoterapia w chilloutowym klimacie
MuzykoterapiaFoto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Subtelne rytmy z dużą domieszką elektroniki dominowały w tym wydaniu audycji. W rolach dźwiękowych czarodziejów wystąpili tacy artyści, jak Ptaki, Pejzaż, Envee czy Muzykoterapia.

Na początek "Naszej tonacji" zabrzmiały nuty stworzone pod szyldami Ptaki i Pejzaż. Te dwa projekty łączy osoba Bartosza Kruczyńskiego, producenta obdarzonego łatwo rozpoznawalnym "charakterem muzycznego pisma", na co zwrócił uwagę Michał Margański. W dalszej części audycji jej prowadzący dał się poznać jako gorący zwolennik fizycznych nośników dźwięku. – Mimo łatwości i wygody, jakie dają streamingi, zachęcam, aby wrócić do realnego świata i poczuć muzykę nie tylko uszami, ale całym sobą – powiedział dziennikarz.

Bezpośrednio z płyty kompaktowej usłyszeliśmy zatem utwór "Terrarium", będący dziełem Bartka Dzienkiewicza, ukrywającego się pod pseudonimem Mesbrutah. Ten wokalista, muzyk i producent prowadzi jednocześnie małą, niezależną wytwórnię płytową o nazwie Trofika Records. To właśnie pod jej skrzydłami w lipcu 2021 roku ukazała się debiutancka płyta artysty, zatytułowana "Tranquility".

W drugiej połowie audycji anteną zawładnęła Muzykoterapia. Zespół debiutował fonograficznie w 2006 roku, zaś 10 lat później ten sam materiał został wydany ponownie, tym razem na winylu, nakładem wytwórni Asfalt Records. Wokalistka grupy Iza Kowalewska użyczyła też swego głosu w piosence "Gry i zabawy" artysty działającego pod pseudonimem Envee. Twórczość tego cenionego DJ-a, kompozytora i producenta zamknęła to wydanie "Naszej tonacji".


Posłuchaj

50:29
Muzykoterapia w chilloutowym klimacie (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. PTAKI – "Słoneczny pył"
 2. PEJZAŻ – "Moje miejsce"
 3. MESBRUTAH – "Terrarium"
 4. ANDRZEJ KORZYŃSKI – "Baby Bump"
 5. FRANEK KIMONO – "Dysk dżokej"
 6. MUZYKOTERAPIA – "Intro"
 7. MUZYKOTERAPIA – "Winobranie"
 8. ENVEE – "Gry i zabawy"
 9. ENVEE – "Kali"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Margański
Data emisji: 05.05.2022
Godzina emisji: 12.09

kc

 

Polecane