Rock regresywny i przeboje. Happysad na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Strasznie się cieszymy, że mogliśmy w końcu zagrać w Trójce. To jest bardzo duże wydarzenie emocjonalne w historii zespołu i muzyków poszczególnych – mówił w trakcie koncertu wokalista grupy, Kuba Kawalec.

Grają razem już ponad 20 lat, zagrali ponad tysiąc koncertów, dorobili się kilku sporych przebojów, a swą muzykę określają mianem "rocka regresywnego". Zespół Happysad wystąpił w Trójce w marcu 2018 roku. Na retransmisję tego wydarzenia zaprosiliśmy 8 maja 2022 roku. 

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Trzy lata później wydał debiutancki album "Wszystko jedno", który przyniósł największy, jak dotąd, przebój grupy, "Zanim pójdę". Teledysk do tej piosenki ma już ponad 40 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

– Jesteśmy zespołem, który gra rock regresywny, czyli stojący w zupełnej opozycji do rocka progresywnego, zupełnie nic niewnoszący do rzeczywistości muzycznej – powiedział skromnie w jednym z wywiadów wokalista Jakub Kawalec. Happysad mimo to zjednał sobie serca tysięcy fanów, którzy nie tylko tłumnie przychodzą na koncerty grupy, ale też chętnie kupują jej płyty.

Bestsellery i przeboje

Większość z ośmiu studyjnych albumów nagranych przez zespół uzyskała złoty lub platynowy status, a połowa z nich zameldowała się na szczycie zestawienia OLiS, prezentującego płytowe bestsellery. Świetnie sprzedawało się również wydane w 2009 roku DVD "Na żywo w STUDIO", zawierające zapis koncertu Happysad w jednym z krakowskich klubów muzycznych.

Grupa ma w dorobku kilkanaście utworów, które były notowane na Liście Przebojów Trójki. Oprócz wspomnianego "Zanim pójdę" były to m.in. "Milowy las", "Wrócimy tu jeszcze", "Mów mi dobrze" i "Damy radę". 25 marca 2018 roku Happysad zagrał koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie zameldowali się:

Kuba Kawalec – wokal, gitara

Łukasz "Pan Latawiec" Cegliński – gitara, wokal

Artur Telka – bas

Jarek "Dubin" Dubiński – perkusja

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

***

Na retransmisję koncertu zespołu Happysad zaprosiliśmy w niedzielę 8 maja 2022 roku.

Polecane