"Serdeczne dźwięki", polskie utwory. Sistars, Natalia Kukulska i Adam Sztaba w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Serdeczne dźwięki", polskie utwory. Sistars, Natalia Kukulska i Adam Sztaba w Trójce
SistarsFoto: Forum/Łukasz Dejnarowicz

Tegotygodniowe wydanie audycji "Serdeczne dźwięki" to tylko polska piosenka i świeże na nią spojrzenie. Mateusz Krautwurst zaprosił w podróż po soulowej odsłonie polskiej muzyki, którą od dekad polscy artyści prezentują z wielką miłością do rodzimego słowa i z szacunkiem do słuchacza. Jak zaznaczył, to muzyka, która "nadal oczekuje ambitnej harmonii i głębokich emocji".

Audycja zbiegła się z 36. rocznicą urodzin jej autora Mateusza Krautwursta. Z tej okazji rozpoczęła ją "Urodzinowa piosenka" autorstwa grupy Polücjanci. Podczas wyjątkowego spotkania w Trójce wybrzmieli wyjątkowi artyści. Jednym z nich była Natalia Kukulska. Rok jubileuszowy, 25 lat od premiery "dorosłego" debiutu, którym była płyta "Światło", wokalistka zakończyła w towarzystwie wspaniałych muzyków, grając koncert w formacie unplugged.

Jak mówiła w Trójce:  Wszystko, co udało się zawrzeć w tym wydawnictwie, jest takie autorefleksyjne, terapeutyczne i oczyszczające. Cały ten koncert ma taki wymiar – przyznała. Wokalistka opowiedziała również o swoim podejściu do minionych lat. – Moja twórczość różni się na przełomie lat. Teraz mam inną aranżację, inne instrumentarium i ja też jestem inna. Patrzę na to jak na swoje stare zdjęcia. Myślę, że mam jednak spory dystans. Są takie rzeczy, które już mi nie leżą kompletnie. (...) Wydaje mi się, że łapię dystans, głównie do swoich starych piosenek. Mam też ulubione płyty w mojej dyskografii. Myślę, że jestem w stanie tak powiedzieć – dodała.

Czytaj więcej:

Natalia Kukulska - Decymy | MTV Unplugged [Official Music Video] / NataliaKukulska

Adam Sztaba

W audycji "Serdeczne dźwięki" wybrzmiał również Adam Sztaba i jego "Mamy siebie". Utwór "stanowi niezwykły gest solidarności polskich artystów z narodem ukraińskim. - Idea była taka, mówiąc o artystach, którzy wzięli udział w tej piosence, żeby pokazać jak najlepszą część siebie - mówi Adam Sztaba w Polskim Radiu. Jak podkreślił, utwór wspiera nie tylko duchowo, ale również realnie.  Porozumieliśmy się ze wszystkimi podmiotami, które z nami współpracują, począwszy od Caritas Polska, który pośredniczy przy tym, żeby środki były przekazywane na ofiary wojny, ale też serwisy streamingowe. Oni wszyscy powierzają wpływy z tej piosenki na ten szczytny cel  przyznał.

Czytaj więcej:

Artists for Ukraine - Mamy siebie (Music Against War) / Adam Sztaba

Lista utworów:

1. Polücjanci - "Urodzinowa piosenka"

2. Sistars & Bass Astral & Igo - "Sutra" (Rework)

3. Natalia Kukulska - "Decymy" (MTV Unplugged)

4. Adam Sztaba & Artists for Ukraine - "Mamy siebie" (Music Against War)

5. DJ BRK ft. Miętha & Vito Bambino - "Robię co mogę"

6. Kayah - "Jestem kamieniem" (MTV Unplugged)

7. Kayah  ft. Chesney Snow - "Na językach" (MTV Unplugged)

8. Jarecki ft. Marcelina & DJ BRK - "Strumień"

9. Shama - "Spacer"

10. Ania Karwan - "Swobodnie"

11. Krzysztof Zalewski - "Miłość miłość" (Live)

12. Natalia Przybysz ft. Paulina Przybysz - "Że jestem"(Live)

13. Kasia Moś ft. Jarecki - "Dobre moce"

Posłuchaj

51:16
"Serdeczne dźwięki", polskie utwory. Sistars, Natalia Kukulska i Adam Sztaba w Trójce (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 2.05.2022
Godzina emisji: 23.07

zch

Polecane