Biało-czerwone barwy w naszych domach. Trwa akcja #flaga

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Biało-czerwone barwy w naszych domach. Trwa akcja #flaga
"Niepodległa" zachęca do uczczenia Dnia FlagiFoto: Shutterstock

Biuro Programu "Niepodległa" zachęca wszystkie Polki i wszystkich Polaków do włączenia się w akcję #flaga, czyli do wywieszenia biało-czerwonych barw w swoich domach i miejscach pracy. O szczególnym znaczeniu flagi i o respektowaniu jej barw mówił w "Trójce przed południem" Wojciech Kirejczyk, dyrektor programu "Niepodległa".

Dyrektor programu "Niepodległa" zachęca wszystkich do świętowania Dnia Flagi i wywieszenia barw narodowych w swoich domach. Jak podkreślił w Polskim Radiu, obchodzone od 2004 roku święto ma motywować do radosnego uczczenia niepodległości Polski w gronie najbliższych i przyjaciół.

– Powinniśmy się kierować zarówno szacunkiem do symboli państwowych, które zgodnie z ustawą każdy obywatel powinien respektować, ale też wewnętrznym szacunkiem dla tych pokoleń, które pod biało-czerwoną flagą walczyły za niepodległą Polskę  powiedział. 

#flaga

– Dzisiejszy Dzień Flagi to święto ustanowienie 18 lat temu. Jest doskonałą okazją do tego, żeby podkreślić naszą przynależność do wspólnoty narodowej i tego, że łączą nas najważniejsze wartości. Symbolizują je polska flaga i polskie barwy: biel oraz czerwień. Wszystkich Polaków i przyjaciół Polski na całym świecie zapraszamy do przyłączania się do celebrowania tego dnia. Flagę można wywiesić w oknie, na balkonie, w miejscu pracy lub na samochodzie. Można również przywiesić do ubrania biało-czerwony kotylion – mówił w "Trójce przed południem" Wojciech Kirejczyk. 

Majowy czas świętowania 

Wojciech Kirejczyk przypomniał, że 2 maja przypada również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W związku z tym w mediach społecznościowych trwa akcja #mojaflaga. Każdy może opublikować w internecie fotografię swojej flagi lub siebie z barwami narodowymi, by pokazać przywiązanie do polskości i symboli państwowych, a także zachęcać innych do świętowania.

Posłuchaj

6:33
Świętowanie wyznaczone przez biało-czerwone barwy (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 ***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Wojciech Kirejczyk (dyrektor programu "Niepodległa")
Data emisji: 02.05.2022
Godziny emisji: 11.20

IAR/zch

Polecane