Natalia Kukulska: na moją dawną twórczość patrzę jak na stare zdjęcia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Natalia Kukulska: na moją dawną twórczość patrzę jak na stare zdjęcia
Natalia KukulskaFoto: mat. promocyjne

Piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna. Gościem audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" była Natalia Kukulska. Jak patrzy na swoje dokonania artystyczne z przeszłości? Czy lubi sięgać do minionych lat? 

– Moja twórczość różni się na przełomie lat. Teraz mam inną aranżację, inne instrumentarium i ja też jestem inna. Patrzę na to jak na swoje stare zdjęcia. Myślę, że mam jednak spory dystans. Są takie rzeczy, które już mi nie leżą kompletnie. Przykładem jest piosenka "Dłoń", która króluje, jeśli chodzi o popularność wśród moich fanów. W mojej estetyce mieści się ona obecnie już naprawdę średnio, zarówno jeśli chodzi o pompatyczną treść, jak i warstwę muzyczną – powiedziała Natalia Kukulska. – Myślę, że jestem w stanie na każdej mojej płycie znaleźć coś, co również obecnie świetnie by mi się sprawdziło. Z pewnością na każdym albumie są utwory, które mają w sobie wartość, która powoduje, że nadal są dla mnie uniwersalne – dodała. 

"Na moją dawną twórczość patrzę jak na stare zdjęcia"

– Wydaje mi się, że łapię dystans, głównie do swoich starych piosenek. Mam też ulubione płyty w mojej dyskografii. Myślę, że jestem w stanie tak powiedzieć. Na pewno jedną z ulubionych jest "Komiks" wydany w 2010 roku. Mam do albumu olbrzymi sentyment. Być może również dlatego, że była to pierwsza płyta, którą w stu procentach autorsko pod względem tekstu i współautorsko muzycznie zrobiliśmy z moim mężem, Michałem – zaznaczyła artystka. 

– Ostatnio byliśmy na wakacjach i zrobiliśmy wieczór wspominkowy. To nie zdarza się nam często. Zaczęliśmy dłubać w tym wszystkim. Skanując różne rzeczy, zobaczyłam, jak patrzę na niektóre z moich płyt. Okazało się, że "Komiks" to moje olśnienie – powiedziała w Trójce. 

Posłuchaj

51:31
Natalia Kukulska gościem Trójki cz.1 (Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj także:

 

Kukulska bez prądu. "Nie ma wody na pustyni"

Rok jubileuszowy, 25 lat od premiery "dorosłego" debiutu, którym była płyta "Światło", wokalistka zakończyła w towarzystwie wspaniałych muzyków, grając koncert w formacie unplugged.

– Wszystko, co udało się zawrzeć w tym wydawnictwie, jest takie autorefleksyjne, terapeutyczne i oczyszczające. Cały ten koncert ma taki wymiar. To, czego mi brakowało, to piosenka bardziej zadziorna. A mało utworów w polskim repertuarze ma w sobie poczucie humoru czy punkowe szaleństwo. Do "Nie ma wody na pustyni" mam duży sentyment, podobnie jak do wczesnego Bajmu. Pamiętam, jak śpiewałyśmy tę piosenkę razem z koleżankami, idąc na plażę. Miałyśmy wtedy radochę, że są tam słowa "spił się już dokładnie tak jak świnia i po tyłkach batem bije nas" – to takie moje dziecięce wspomnienie. W instrumentarium mamy też pustynne tematy, więc wszystko to fajnie zagrało – podsumowała.

Posłuchaj

50:40
Natalia Kukulska gościem Trójki cz.2 (Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Natalia Kukulska - Decymy | MTV Unplugged [Official Music Video]/ NataliaKukulska

***

Tytuł audycji: Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość
Prowadzący: Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski
Gość: Natalia Kukulska (piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna)
Data emisji: 1.05.2022
Godziny emisji: 12.06, 13.07

zch

Polecane