Muzyka o brzasku: Mikromusic, Panilas i Budu Band

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyka o brzasku: Mikromusic, Panilas i Budu Band
Panilas, czyli Magdalena SowulFoto: Mikołaj Starzyński/mat. pras.

Pierwsze promienie słońca i doskonała muzyka – takie było sobotnie, poranne spotkanie z Michałem Grabkowskim, który jak co dzień, zaprosił do Trójki miłośników dobrych brzmień.

Sobotnie spotkanie otworzyła grupa Mikromusic, wrocławski zespół znany z takich piosenek, jak m.in. "Bezwładnie", "Takiego chłopaka" czy "Tak mi się nie chce”. Formacja powstała w 2002 roku. Swoją twórczość muzycy określają mianem "avant art popu". Mają w dorobku siedem albumów studyjnych, z których ostatni, "Kraksa", ukazał się w 2020 roku.

Zespół kilkukrotnie wystąpił na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej, m.in. 17 kwietnia 2016 roku, gdy promował wydaną kilka miesięcy wcześniej płytę "Matka i żony", zawierającą m.in. przebój "Bezwładnie" nagrany z gościnnym udziałem Skubasa. 

źródło: YouTube / Mikromusic

Panilas

W muzycznym zestawieniu Michał Grabkowskiego usłyszeliśmy także zespół Panilas. Autorką projektu jest Magdalena Sowul, wokalistka, songwriterka i kompozytorka. Artystka w każdym roku zaskakuje swoich odbiorców nowymi i bardzo wartościowymi treściami. "To na czym mi zależy, to wprowadzanie różnorodności przekazu i poszerzania spektrum kobiecych narracji w muzyce. Pokazywanie bogactwa i wielowątkowości kobiecego doświadczenia bycia w świecie. Żyjemy w czasach, w których ta potrzeba na polu muzyki jest coraz bardziej widoczna" – mówiła w jednym z wywiadów. 

Panilas - Oglądane (Official Video)/Mystic Production TV

Budu Band

Budu Band to ośmioosobowy zespół z Kijowa. Ich utwory utrzymane w stylu nowoczesnego jazzu uzupełniają teksty poświęcone spędzaniu czasu z ukochaną osobą, poczuciu wolności, a także potrzebie cieszenia się życiem w każdej minucie.  Najgorsze i najbardziej traumatyczne jest to, że zarówno Maria (wokalistka Budu Band – przyp. red.), jak i jej koledzy z zespołu niczego od kilku tygodni nie mogą niczego doświadczyć – powiedział Michał "Grabek" Grabkowski.

Так забагато сну/BUDU BAND

Lista utworów:

 1. MIKROMUSIC – "Lajka"
 2. PANILAS – "Oglądane"
 3. BUDU BAND– "Lose Your Mind"
 4. BUDU BAND– "Zaivi Vytraty Emozii"
 5. GOLDIE – "State of Mind (25 Year Remaster)"
 6. REBECCA VASMANT– "Procrastination"
 7. RITA PAX– "Gdybyś kochał, hej!"
 8. BUDU BAND – "Vona Skhovaietsia"
 9. BUDU BAND – "Sche 5 Hvylyn'
 10. FLORENCE AND THE MACHINE – "Free"

Posłuchaj

53:21
Muzyka o brzasku: Mikromusic i Panilas w "Trójka budzi: Jazz’n’bass" (Trójka Budzi: Jazz'n'bass)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 30.04.2022
Godzina emisji: 05.06

zch/kr

Polecane