Matury 2022. Nauczyciel podchodzi do egzaminu razem ze swoimi uczniami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Matury 2022. Nauczyciel podchodzi do egzaminu razem ze swoimi uczniami
Blisko 290 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpiło o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.Foto: PAP/Lech Muszyński

Robert Berger ma tytuł magistra, jest nauczycielem matematyki w liceum i w tym roku… przystąpi do matury z tego przedmiotu. Jak wyjaśnił, to gest solidarności z uczniami, dla których egzamin z "matmy" jest jednym z największych maturalnych wyzwań. – Bardzo często spotykam się z sytuacjami, gdzie młodzież ma mentalny problem z podejściem do matury. Chcę im pokazać, że jestem z nimi i że dadzą radę – powiedział w audycji "Trójka do trzeciej".

Robert Berger – matematyk, nauczyciel i tegoroczny maturzysta

Matury 2022 czas zacząć! Pierwsze egzaminy rozpoczęły się 4 maja. Największym wyzwaniem od lat i czymś, czego uczniowie najbardziej się boją na maturze, jest matematyka. Nauczyciel tego przedmiotu w jednym z polskich liceów, Robert Berger, sam postanowił w tym roku podejść do egzaminu maturalnego, aby zmotywować swoich uczniów. 

– Od kilku dobrych lat pomagam uczniom w przygotowaniach do matury. W tym roku postanowiłem, że sam podejdę do matury jeszcze raz. Bardzo często spotykam się z sytuacjami, gdzie młodzież ma mentalny problem z podejściem do matury. Chcę im pokazać, że  jestem z nimi i że dadzą radę – mówił pedagog w rozmowie z Witoldem Lazarem.


Najczęściej czytane

Matematyka nie musi być taka straszna!

Jak zwraca uwagę Robert Berger, matematyka to przedmiot, który ma najniższą zdawalność i najmniejszy procent pod względem średniej uzyskanych wyników. Dlatego, ucząc matematyki, stara się sprawić, by ten przedmiot stał się choć trochę bardziej lubiany. Robi to z powodzeniem, ponieważ, jak dotychczas, wszyscy uczniowie przygotowujący się pod okiem naszego gościa, zdali egzamin.

 Przede wszystkim uświadamiam uczniom, na czym polega matematyka, w jaki sposób można ją polubić i nauczyć jej się jej w praktyczny sposób. Przed egzaminami pokazuję, jak redukować stres i jak uzyskiwać pewne formacje bezpośrednio na egzaminie. Na razie wszyscy, z którymi współpracowałem, osiągnęli swoje cele i zdali maturę. To mnie wyróżnia. Staram się, żeby uczeń wiedział, co robi, po co to robi i żeby osiągnął to, co chce – powiedział tegoroczny maturzysta.


Co robić dzień przed egzaminem maturalnym?

Każdego roku maturzyści zadają sobie pytanie o to, co robić dzień przed egzaminem – poświęcić ten czas na odpoczynek i rozrywkę czy może wykorzystać ostatnią chwilę na naukę? 

– Zdecydowanie polecam na dzień przed egzaminami dać sobie spokój. Jeżeli kto bardzo chce, może zrobić sobie małą powtórkę. Ważne jest, żeby nie uczyć się na pamięć, bo może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego  – podkreślił pedagog. – Kiedyś sam przed egzaminem poszedłem na kręgle. Pozwoliło mi to zregenerować się, zrelaksować. Tego dnia byłem bardziej skupiony na egzaminie i osiągnąłem bardzo wysoki wynik – wspominał.

Robert Berger pomaga polskim maturzystom także online, za pośrednictwem autorskiej platformy internetowej itakzdasz, na której można znaleźć testy i wskazówki przygotowujące do matury z matematyki.


Posłuchaj

5:21
Solidarny nauczyciel matematyki podchodzi do matury razem ze swoimi uczniami. Robert Berger gościem Trójki (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Witold Lazar
Gość: mgr Robert Berger (nauczyciel, matematyk, twórca platformy itakzdasz, tegoroczny maturzysta)
Data emisji: 29.04.2022
Godzina emisji: 14.22

kr


Polecane