Przedsmak lata i mariaż hip-hopu z orkiestrą

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Przedsmak lata i mariaż hip-hopu z orkiestrą
GrubsonFoto: Forum/Maciej Gocłoń

Choć jesteśmy dopiero u progu prawdziwej wiosny, w tym wydaniu "Naszej tonacji" pojawiły się już akcenty późnoletnie. Nie zabrakło tanecznych i rockowych rytmów oraz dźwięków granych przez najprawdziwszą orkiestrę dętą.

Muzyka Końca Lata działa od 2002 roku i jest "najbardziej romantycznym zespołem w powiecie mińskim, utrwalającym w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających", jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej. Muzycznie odwołują się do big-beatu lat 60. i amerykańskiej alternatywy ostatniej dekady XX wieku, a ich wydany w ubiegłym roku piąty album studyjny nosi tytuł "Prywatny Ciechocinek". To właśnie z tej płyty pochodzi "Pieśń prawiczka", natomiast drugi zaprezentowany przez Justynę Grabarz utwór "40" jest zupełnie nowym dziełem grupy.

Formacja Ostatni Dzień Lata ma znacznie krótszy staż sceniczny. Ten mocno związany z Trójmiastem kwintet właśnie pracuje nad minialbumem "Stories Znajomych EP". Zapewne nie zabraknie na nim piosenki "Linsday", która zabrzmiała w audycji. Jak piszą muzycy na swym profilu w serwisie YouTube, ten utwór "przywołuje energię 00s, kiedy jako nastolatkowie oglądaliśmy zmagania Małysza i Tajnera, amerykańskie klipy na Vivie czy komedie z Lindsay Lohan, w której beznadziejnie się kochaliśmy".

Album "WINDRAP!Orchestra" powstał z inicjatywy Mariusza Dziubka, lidera Narodowej Orkiestry Dętej z Lublina. Zaprosił on do współpracy ścisłą czołówkę polskiej sceny hip-hopowej, w osobach zarówno raperów, jak i producentów. Efektem jest "unikalna fuzja potężnego, opartego na instrumentach dętych brzmienia z rdzennie hip-hopowymi rytmami". W rolach gości wystąpili m.in. Liroy, Vienio, Łona, Abradab, Grubson i Jarecki. Czterech ostatnich (plus filkowy zespół Dagadana) usłyszeliśmy w dwóch utworach zamykających to wydanie "Naszej tonacji".


Posłuchaj

50:04
Przedsmak lata i mariaż hip-hopu z orkiestrą (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. FISZ EMADE TWORZYWO, DJ EPROM – "Dzień dobry"
 2. THE BRANCHERS – "Endogenne morfiny"
 3. BART GAŁĄZKA – "Na noworocznej imprezie"
 4. MUZYKA KOŃCA LATA – "40"
 5. MUZYKA KOŃCA LATA – "Pieśń prawiczka"
 6. OSTATNI DZIEŃ LATA – "Linsday (Radio Edit)"
 7. – "Realizm magiczny"
 8. ,PAULINA PRZYBYSZ – "Siedem"
 9. PAULINA PRZYBYSZ – "Drewno"
 10. NARODOWA ORKIESTRA DĘTA, GRUBSON, JARECKI, ABRADAB – "Pytania i wybory"
 11. NARODOWA ORKIESTRA DĘTA, DAGADANA, ŁONA – "Luksus"

 

Polecane