Jest porozumienie PAŻP z kontrolerami. Andrzej Adamczyk: nie grozi nam paraliż ruchu lotniczego nad Polską

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała w czwartek porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Porozumienie ma obowiązywać do 10 lipca 2022 roku. – Nie grozi nam paraliż ruchu lotniczego nad Polską. Pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą. Loty mogą odbywać się z każdego lotniska w kraju, na takich zasadach jak dotychczas – powiedział w audycji "Trójkowy komentarz dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Transport lotniczy w Polsce bez zaburzeń

Jest porozumienie między kontrolerami ruchu lotniczego a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Dokument został podpisany podczas obrad sejmowej podkomisji do spraw transportu lotniczego. Szef MI Andrzej Adamczyk zapewnił, że transport lotniczy w Polsce w najbliższych tygodniach będzie się odbywał bez zaburzeń.

– Nie grozi nam paraliż ruchu lotniczego nad Polską. Pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą. Loty mogą odbywać się z każdego lotniska w kraju, na takich zasadach jak dotychczas – powiedział w Trójce.

– Udało się nam dojść do porozumienia. Przy czym musimy sobie zdawać sprawę, że to nie jest koniec wojny, to jest rozejm – powiedział podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw transportu lotniczego wiceprzewodniczący ZZ KRL Andrzej Fenrych. – Nie zgodzę się z wiceprzewodniczącym Andrzejem Fenrychem i będę utrzymywał, że jesteśmy w dialogu ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. W takim dialogu pozostaniemy – skomentował słowa wiceprzewodniczącego rozmówca Bartłomieja Graczaka.

Najczęściej czytane

Adamczyk: potrzebne zmiany w PAŻP

Porozumienie strony podpisały na posiedzeniu podkomisji. Negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) trwały od kilku tygodni. Dotyczyły one m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania. Jeżeli nie doszłoby do porozumienia, to od 1 maja ruch lotniczy nad Polską mógł zostać ograniczony. 

– Kontrolerzy chcieli dużych podwyżek. Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej nie mogło zaakceptować tych propozycji. Skutkiem tych ustaleń jest restrukturyzacja Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Potrzebę zmian, które muszą tam być poczynione, widzą wszyscy – ocenił Andrzej Adamczyk.


Posłuchaj

10:49
Jest porozumienie między PAŻP a związkiem kontrolerów ruchu lotniczego. Andrzej Adamczyk gościem Programu 3 Polskiego Radia (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)
Data emisji: 28.04.2022
Godzina emisji: 18.10

IAR/kr

Polecane