Witalność kobiet śpiewających w "Naszej tonacji"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Witalność kobiet śpiewających w "Naszej tonacji"
Panie wyśpiewały dużo ładnych nut w "Naszej tonacji"Foto: shutterstock.com

W tym wydaniu audycji nie zabrakło młodych kobiecych głosów. Śpiewające panie miały takie imiona, jak Monika, Sabina czy Alicja, a jedna z nich ukryła się pod niewinnym pseudonimem Brzózka.

"Jestem multiinstrumentalistą, autorem tekstów i muzyki. Swoją aktywność sceniczną rozpoczęłam w 2009 roku, lecz dopiero w styczniu 2020 roku ukazał się mój debiutancki album" – pisze o sobie w mediach społecznościowych Monika Fortuniak. Wspomniana płyta nosi tytuł "Za jasno", natomiast zaprezentowany przez Łukasza Ciechańskiego utwór "Nadchodzi deszcz" reprezentuje kolejny album artystki, "Wszyscy jesteśmy zgubieni", który "w melodyjny sposób łączy ze sobą gitary, elektronikę, hiphopowe beaty oraz teksty pisane z punktu obserwatora ludzkich zachowań".

"Tylko trochę" – taki tytuł nosi debiutancki singiel wokalistki i skrzypaczki Alicji Olschowsky. "Ludzie często tkwią w czymś, co nie daje im wystarczająco szczęścia, boją się zmian. Wierzą, że lepsze jeszcze przyjdzie, odkładając ważne decyzje na później, niejednokrotnie męcząc się w relacjach, w których nie są szczęśliwi. Zapominamy jednak, że żyjemy tu i teraz, że jutro wcale może nie nadejść" – opowiada o swojej piosence klasycznie wykształcona muzycznie artystka, która świetnie radzi sobie również w tańcu.

W "Naszej tonacji" usłyszeliśmy też Brzózkę, czyli wokalistkę i songwriterkę rodem z Kujaw. Jak sama mówi o sobie, jest "miłośniczką dobrego słowa i gitarowych brzmień", a jej twórczość to "kobiece teksty i jej własne spojrzenie na popowo-rockową, alternatywną muzykę". Współkompozytorem jej najnowszego utworu "Serca miast" jest Tomasz "Harry" Waldowski, który niedawno gościł w Trójkowych "Serdecznych dźwiękach".


Posłuchaj

52:10
Witalność śpiewających kobiet w "Naszej tonacji" (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. AREK KŁUSOWSKI – "Idealny syn"
 2. MONIKA FORTUNIAK – "Nadchodzi deszcz"
 3. DUCHY – "Ogród"
 4. MAGNETO – "Zaminowany"
 5. WE DRAW A – "Ciemniej"
 6. ANIELI – "Niemiłość"
 7. LUNA – "Nie budź mnie"
 8. T.LOVE – "Ja ciebie kocham"
 9. SABINA FEAT. MICHAŁ SZCZYGIEŁ – "Twist"
 10. BRZÓZKA – "Serca miast"
 11. SOSNOWSKI – "Pył"
 12. ALICJA OLSCHOWSKY – "Tylko trochę"
 13. RUBENS – "Pani Zamieć"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 28.04.2022
Godzina emisji: 12.06

kc

 

Polecane