Dokąd ma majówkę? Sprawdź, gdzie warto wyjechać!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dokąd ma majówkę? Sprawdź, gdzie warto wyjechać!
Morskie Oko od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród turystówFoto: Shutterstock/Boris Stroujko

Tegoroczna majówka będzie pierwszą po ustaniu epidemii. Wystarczy jeden dzień urlopu, by odpoczywać aż cztery dni. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten czas.

- Podczas majówki wiele osób korzysta z uroku działek. Spędzają czas w otoczeniu natury, grillują - mówi Kinga Królikowska, właścicielka działki rekreacyjnej, i przy okazji z uśmiechem dodaje, że "na działce nigdy nie brakuje pracy, zawsze jest coś do zrobienia". 

Rozładować się, zapomnieć

Jednak bardziej niż praca wskazany jest odpoczynek. - Podczas pandemii ludzie mieli bardzo różne pomysły, nastroje. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy czuliśmy się osaczeni, zamknięci. Myślę, że teraz trochę "spuszczamy się z łańcucha", wyruszając na tę majówkę. To byłoby bardzo korzystne dla samych odpoczywających, bo musimy się "rozładować", na kilka dni zapomnieć o codzienności, ale to równocześnie bardzo ożywiłoby turystykę - podkreśla Krzysztof Wielecki, socjolog z UKSW.

Przeczytaj także:


Lepiej nosić, jak się prosić

- Gdy zbliża się czas majówki, najlepiej byłoby pojechać w góry. Dobrze jest mieć jeszcze o tej porze roku zimowe opony i pamiętać, że w górach może spaść śnieg. I mieć dobre odzienie, bo - jak to mówili -  "lepiej nosić, jak się prosić" - mówi góral Dariusz Galica i dodaje, że "po paru dniach świętowania trzeba pamiętać, że się będzie do roboty wracać".

Lizbona dla każdego

Bardziej dotkliwy może być powrót do pracy po krótkim zagranicznym urlopie majówkowym. Szczególnie gdy spędzimy go w wyjątkowym miejscu. - Idealna na majówkę jest Lizbona - przekonuje z kolei podróżnik Jacek Stasiński. - Pogoda, dobre jedzenia, dużo zabytków, czyli dla każdego coś się znajdzie - podsumowuje.

Posłuchaj

3:53
Przed nami pierwsza popandemiczna majówka (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Karol Gnat
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 25.04.2022
Godzina emisji: 6.49

Polecane