Niezwyczajna Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami i Hospicjum Sióstr Felicjanek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niezwyczajna Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami i Hospicjum Sióstr  Felicjanek
Niezwyczajna Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji PRDFoto: Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. Czytaj więcej: Jak dieta wpływa na dzieci z autyzmem? Szczepienia obowiązkowe. Nowy podcast Idy Nowakowskiej Punkty w rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Nowy podcast Idy Nowakowskiej Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego

W audycji "Strefa Rodzica" dwie wyjątkowe, silne kobiety, które potrafią działać na rzecz innych. Jedna z nich pracuje dla dzieci z niepełnosprawnościami, dla których założyła szkołę, a druga powołała do życia hospicjum i pomaga w przejściu na drugą stronę. Śmiało można powiedzieć, że zrobiły coś z niczego. Miały pomysł, szczere chęci do działania i potrzebę niesienia pomocy potrzebującym.  

Posłuchaj

59:13
Niezwyczajna Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami. Cz. 1
+
Dodaj do playlisty
+

 

Posłuchaj

59:21
Niezwyczajna Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami. Cz. 2
+
Dodaj do playlisty
+

 

W Warszawie na 1,7 mln mieszkańców przypada jedynie 60 łóżek w hospicjach stacjonarnych. Liczba ta oznacza, że wiele osób wymagających opieki paliatywnej nie doczeka przyjęcia do hospicjum. Opieka paliatywna to opieka nad śmiertelnie chorymi pacjentami. - Jest to taka forma opieki kompleksowej, która pomaga znieść cierpienie fizyczne, psychiczne, ale też różnego rodzaju cierpienie duchowe, psychologiczne. Jest to podejście do człowieka w sposób kompleksowy, zarówno do chorego, jak i do jego rodziny – tłumaczy siostra Wiktoria, założycielka hospicjum.

Choć temat ten wiąże się z lękiem i niepewnością, przy hospicjum pracuje wielu młodych wolontariuszy. To właśnie dzięki ich zapałowi powstało wiele akcji mających na celu promocję organizacji. Docelowo hospicjum może przyjąć do 12 pacjentów. - Staraliśmy się, żeby te pomieszczenia jak najbardziej przypominały dom, żeby były takie przytulne, spokojne, żeby budziły takie poczucie bezpieczeństwa w każdym, który przychodzi – przekonuje siostra Wiktoria Kulpa

Audycja: Strefa rodzica

Prowadzi: Agata Puścikowska

Gość: Izabela Popławska – pedagog specjalny, s. Wiktoria Kulpa – felicjanka, założycielka Hospicjum

Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej

Data emisji: 13.04.2022

Godzina emisji: 21:00

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj więcej: 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Polecane