Beata Szydło: to moment, kiedy UE ma szansę pokazać, że jest jednością

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Unia Europejska nie powinna dzisiaj kierować się kunktatorskimi interesami grup politycznych, polityków czy państw. To moment, kiedy ma szansę pokazać, że jest jednością – powiedziała Beata Szydło, europoseł Prawa i Sprawiedliwości oraz premier polskiego rządu w latach 2015-2017, komentując zapowiedź UE w sprawie kolejnych unijnych sankcji wobec Rosji.

Francuski minister gospodarki Bruno Le Maire poinformował, że Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia embarga na rosyjską ropę, potwierdzając podane w ubiegłym tygodniu informacje "New York Timesa". Amerykański dziennik twierdził, że Unia pracuje nad stopniowym wprowadzeniem zakazu importu ropy z Rosji. Według redakcji Unia chce wprowadzić embargo pod koniec kwietnia, po wyborach prezydenckich we Francji.

– Wypowiedzi ze strony francuskiej są dyktowane kampanią wyborczą – skomentowała działania Francuzów Beata Szydło. – Unia Europejska nie powinna dzisiaj kierować się kunktatorskimi interesami grup politycznych, polityków czy państw. To moment, kiedy ma szansę pokazać, że jest jednością powiedziała była premier.

Najczęściej czytane

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oznajmił we wtorek w Ankarze, że Węgry nie poprą sankcji obejmujących rosyjską ropę naftową i gaz. – Postawa Węgier jest dla nas nie do zaakceptowania. Zdecydowane stanięcie po stronie Ukrainy jest bezwzględnie potrzebne. Walczy ona o suwerenność całej Europy – podkreśliła rozmówczyni Bartłomieja Graczaka.

Posłuchaj

3:42
Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia embarga na rosyjską ropę. Komentarz europosłanki PiS i byłej premier Beaty Szydło (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Marcin Przydacz (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 20.04.2022
Godzina emisji: 18.13

IAR/kr

Polecane