Subtelny głos i elektropopowe brzmienia. Sabina Szewczyk w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Ma na koncie udział w koncercie Debiutów festiwalu w Opolu i pierwsze miejsce na "Liście przebojów Trójki". Wokalistka i songwriterka Sabina Szewczyk wystąpiła na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej 24 kwietnia 2022 roku.

Sabina Szewczyk mówi o swojej twórczości, że jest "połączeniem subtelnego głosu z elektroakustyczną muzyką". Pochodząca z Rydułtów artystka ma na koncie jeden album zatytułowany "Unisono", na którym – zdaniem krytyków muzycznych – "delikatność miesza się ze stanowczością". Płyta ukazała się w 2021 roku, a koszty jej nagrania i wydania wzięła na siebie Sabina i towarzyszący jej muzycy.  

Czytaj także:

W tym samym roku wokalistka zakwalifikowała się do 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie Debiutów zaśpiewała napisaną przez siebie piosenkę "Pancerny płaszcz". Wśród scenicznych sukcesów Sabiny trzeba też wymienić drugie miejsce na festiwalu "Scyzoryki" w Kielcach oraz udział w koncercie finałowym Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

Całkiem niedawno artystka dopisała do swojego CV kolejny sukces. Było nim zajęcie pierwszego miejsca w pierwszym notowaniu nowej Listy Przebojów Trójki. Znalazł się tam jej utwór "Lupa", będący nastrojową balladą o synthpopowym zabarwieniu.

Kolejnym sukcesem na artystycznej drodze Sabiny był koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wokalistce towarzyszył zespół w składzie: Marek Kowalski (gitara), Krzysztof Mandrysz (bas) oraz Natalia Krząkała (perkusja).  

***

Na transmisję koncertu Sabiny Szewczyk zaprosiliśmy w niedzielę 24 kwietnia.

Polecane