Dźwięki do słuchania nocą. Placebo, Rise And Fall Of A Decade oraz In Mirrors w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dźwięki do słuchania nocą. Placebo, Rise And Fall Of A Decade oraz In Mirrors w Trójce
Brian Molko (Placebo)Foto: PAP/Photoshot/Justin Ng

76. wydanie audycji "Konstelacja M." to kolejna porcja dźwięków, które pod osłoną nocy wybrzmiewają bardziej dosadnie. Na liście zaprezentowanych przez Mateusza Tomaszuka artystów znaleźli się m.in. Placebo (którzy po 9 latach powrócili z nowym albumem), Rise And Fall Of A Decade oraz In Mirrors.

Placebo "This Is What You Wanted"

W tym roku Placebo przebudzili się z długiej hibernacji, by wydać swój pierwszy album od 9 lat. Wydawnictwo "Never Let Me Go" ukazało się 25 marca. Na płycie zespół Briana Molko w doskonały sposób mówi o stanach ludzkiej kondycji, a unikalna metoda badania zarówno jej wad, jak i piękna, znajduje podatny grunt w 2021 roku. Głos wydobywający się z czasów pandemii niesie się w czasach nietolerancji, podziałów, technologicznego nasycenia i nieuchronnej ekokatastrofy, wyraża też istotne opinie we współczesnym dyskursie i jest najbardziej odpowiedni, by wyśpiewać je światu.

 Placebo - This Is What You Wanted/PLACEBO

Rise And Fall Of A Decade "The Hope Seller"

Rise and Fall of a Decade to francuski zespół utworzony w kwietniu 1988 roku przez Pierre'a-François Maurina-Maleta, Sandy'ego Casado i Thierry'ego Sintoniego. Grupa łączyła w swoim brzmieniu elektronikę, downtempo i trip-hop. W 2007 roku, z powodu śmierci jednego z członków, zespół zakończył swoją działalność. W audycji "Konstelacja M." usłyszeliśmy kompozycję "The Hope Seller", która znalazła się na czwartym studyjnym albumie Rise And Fall Of A Decade  "You or Sidney" (1994).

The Hope Seller/Rise and Fall of a Decade – temat


In Mirrors "The Advocate"

Na zakończenie audycji Mateusz Tomaszuk zaprezentował elektroniczny kwartet In Mirrors z utworem "The Advocate", pochodzącym z wydawnictwa "Escape From Berlin" (2017). Wytwórnia Italians Do It Better, która wydała album, opisuje go jako posępną fantazję i oszołamiający, dźwiękowy kolaż. Sam zespół nie mniej enigmatycznie określa swoją twórczość słowami: "Kreacja jest oddzielną formą dialogu".

IN MIRRORS "THE ADVOCATE" Escape From Berlin LP/Italians Do It Better Music

Posłuchaj

49:04
Nocna "konstelacyjna" wyprawa z Placebo, Rise And Fall Of A Decade oraz In Mirrors (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Placebo – "This Is What You Wanted"
2. Placebo – "Went Missing"
3. Long Night – "On A Little Snowy Field"
4. Rise And Fall Of A Decade – "The Hope Seller"
5. For Against – "Amen Yves"
6. Bal Canto – "Waking Will"
7. Vola – "Vertigo"
8. In Mirrors – "The Advocate"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 05.04.2022
Godzina emisji: 23.10

mat. promocyjne/kr

 

Polecane