Ukraina w pigułce. "O! Ukraïna" Weroniki Marczuk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ukraina w pigułce. "O! Ukraïna" Weroniki Marczuk
Weronika MarczukFoto: Forum/Radosław Nawrocki

Album "O! Ukraïna" Weroniki Marczuk to 30 opowieści ukazujących różnorodność i bogactwo Ukrainy. Znajdziemy w nim piękne zdjęcia, ciekawostki o mentalności i kulturze tego kraju, przepisy kuchni ukraińskiej oraz rozmowy z wybitnymi osobami z Polski i Ukrainy. – Zawsze porównuję Ukrainę do pięknej dziewczyny: jest najpiękniejsza na świecie, więc każdy jej pragnie, jednak każdy chce ją sobie podporządkować i nie pyta, czego pragnie ona. A ona najbardziej pragnie wolności – powiedziała w Trójce Weronika Marczuk.

  • Album "O! Ukraïna" Weroniki Marczuk to opowieści o ukraińskiej mentalności i kulturze, ukraińskie przepisy kulinarne, liczne zdjęcia oraz rozmowy ze słynnymi ludźmi, dobrze znającymi kraj za naszą wschodnią granicą.
  • W albumie znajduje się 30 rozdziałów, co jest nawiązaniem do 30-lecia odzyskania przez Ukrainę niepodległości.

"O! Ukraïna" – 30 opowieści na 30-lecie odzyskania niepodległości

W ostatnich tygodniach o Ukrainie słyszymy najczęściej w kontekście toczącej się tam wojny, jednak nie wolno zapominać, że kraj ten to także piękne miejsca i tradycje, za którymi tęsknią jego mieszkańcy. Urodzona w Kijowie Weronika Marczuk – producent filmowy, prawnik i prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy – w listopadzie ubiegłego roku pokazała światu album "O! Ukraïna".

Najczęściej czytane

Dzięki albumowi "O! Ukraïna" Polacy mają szansę dowiedzieć się więcej o kulturze Ukraińców. Publikacja obejmuje 30 opowieści, ukazujących różnorodność i bogactwo Ukrainy. Ta liczba nie jest przypadkowa – w zeszłym roku Ukraina świętowała 30. rocznicę uzyskania niepodległości. 

"O! UKRAÏNA" Weronika Marczuk "O! UKRAÏNA" Weronika Marczuk

Posłuchaj

7:27
"O! Ukraïna", czyli wszystko o kraju naszych wschodnich sąsiadów . Weronika Marczuk gościem Trójki, cz. 1 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+
 

"Ukraina najbardziej pragnie wolności"

Co według naszego gościa jest najbardziej charakterystyczne dla Ukrainy? – Ukraina jest wielka i dzika, jeżeli chodzi o przyrodę. Jej naród jest bardzo gościnny. – Zawsze porównuję Ukrainę do pięknej dziewczyny: jest najpiękniejsza na świecie, więc każdy jej pragnie, jednak każdy chce ją sobie podporządkować i nie pyta, czego pragnie ona. A ona najbardziej pragnie wolności – mówiła autorka "O! Ukraïna".

Posłuchaj

5:45
"O! Ukraïna", czyli wszystko o kraju naszych wschodnich sąsiadów . Weronika Marczuk gościem Trójki, cz. 2 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Weronika Marczuk o ukraińskich smakach i smaczkach/BibliotekaKoszykowa

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Weronika Marczuk (producent filmowy, prawnik, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, autorka albumu "O! Ukraïna")
Data emisji: 4.04.2022
Godziny emisji: 11.19, 11.30

kr

.

»» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny ««

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego. 

ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ/Polskie Radio 24

Polecane