Myslovitz wraca z nowym wokalistą i singlem "Miłość"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Myslovitz wraca z nowym wokalistą i singlem "Miłość"
Jacek Kuderski (Myslovitz)Foto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Trzy tygodnie temu grupa Myslovitz zaprezentowała fanom pierwszy singiel pt. "Miłość", który jest zwiastunem albumu mającego ukazać się po koniec tego roku. Grupa po kilku latach przerwy w wydawaniu płyt zaskoczyła słuchaczy nie tylko mocnym brzmieniem instrumentów klawiszowych, ale i głosem nowego wokalisty Mateusza Parzymięso. 

Nowy album Myslovitz – premiera pod koniec roku

"Miłość" – tak brzmi tytuł singla grupy Myslovitz, który jako pierwszy zwiastuje nadejście nowego, 11. już albumu w karierze. – Jeżeli chodzi o klimat, utwór "Miłość" jest trochę inny niż pozostałe utwory, które znajdą się na płycie. Przy okazji wydawania tej płyty najpierw chcemy wypuścić kilka singli, a płyta będzie dopełnieniem całości. W kwietniu chcemy wydać nowy singiel, a album wydamy prawdopodobnie pod koniec tego roku – zapowiada jeden z założycieli i basista Myslovitz Jacek Kuderski.

Nowy singiel ukazuje unowocześnione oblicze Myslovitz, zwłaszcza poprzez wyeksponowane brzmienie instrumentów klawiszowych. – To zaskoczenie dla wszystkich, z którymi rozmawiamy. Nie ukrywam, że sami mieliśmy dylemat, czy nie jest to za mocne, czy jest to właściwy kierunek. To instrumenty klawiszowe, jakie zespół Myslovitz zawsze wykorzystywał, a jednak tu ich brzmienie jest bardziej ostre. To taki strzał w nowoczesność – opowiadał muzyk w rozmowie z Michałem Kirmuciem.

Najczęściej czytane

Nowy wokalista. "Zna utwory Myslovitz lepiej niż my sami"

Zmian dopełnia obecność nowego wokalisty – znanego z grupy KID A Mateusza Parzymięso, który zastąpił Michała Kowalonka.  Mateusz pracuje z nami już jakiś czas. Namówienie go do współpracy nie było łatwe. Cieszymy się z tego, tym bardziej że jest on mysłowiczaninem, więc mamy do siebie blisko i często możemy odbywać próby. Mateusz wniósł dużo świeżości, dużo młodości. Zna utwory Myslovitz lepiej niż my sami. Cały czas go odkrywamy, bo jest skromnym człowiekiem. Myślę, że możemy wydostać z niego jeszcze wiele umiejętności – mówił perkusista Wojciech Kuderski.

Posłuchaj

51:59
Myslovitz powraca z nowym singlem i zapowiada nowy album. Jacek i Wojciech Kuderscy gośćmi Trójki (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Mateusz przede wszystkim zna stare piosenki i chce do nich wracać. Gra je z dużą łatwością, a więc i my je sobie przypominamy. Wracamy do starych temp i starych aranżacji, co jest trudne, bo teraz używa się innych efektów i innych wzmacniaczy. Ludzie, przychodząc na koncert, chcą usłyszeć utwór brzmieniowo zbliżony do tego, jak został nagrany na płycie. Jeżeli chodzi o stare utwory, celem Myslovitz jest do tego wrócić – dodał Jacek Kuderski.

Najbliższy koncert Myslovitz z nowym wokalistą odbędzie się 6 maja. Jesienią zespół ruszy w trasę związaną z 30-leciem jego działalności.

Myslovitz - Miłość [official video]/MyslovitzOfficial


Lista utworów:

 1. Lins/Kulka/Furtak/Roma/Grosiak/Kasai – "Wojna nigdy nie jest daleko"
 2. Myslovitz – "Miłość (radio edit)"
 3. Myslovitz – "Sprzedawcy marzeń"
 4. Komety – "Mogłem być Tobą"
 5. Wilki – "Liczysz się tylko Ty"
 6. Luxtorpeda – "Hydra"
 7. Wojtek Cugowski – "Znowu będziemy się śmiać"
 8. Miro Kepiński – "Dom" (feat. Michał Kowalonek)
 9. Sanah – "Tęsknię sobie" (feat. Artur Rojek)
 10. Rita Pax – "Pomaluj moje sny"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 30.03.2022
Godzina emisji: 12.09

kr

 

Polecane