"Język powinien być twardy, ale rzetelny". Schetyna o wystąpieniu marszałka Senatu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jest tutaj pewnego rodzaju nieścisłość – przyznał w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, pytany o słowa marszałka Senatu o sprowadzaniu rosyjskiego węgla. 

Marszałek Grodzki zamieścił w piątek na Twitterze nagranie skierowane do Rady Najwyższej Ukrainy, w którym przepraszał, że "niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś" i że "nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów". "W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi" – powiedział marszałek Senatu. Dzień później wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) poinformował, że senatorowie PiS złożą wniosek o odwołanie marszałka Grodzkiego za jego – jak ocenił – "skandaliczną wypowiedź o finansowaniu przez Polskę zbrodniczego reżimu Putina". 

– Być może akcenty zostały postawione zbyt twardo i zbyt zdecydowanie – powiedział Grzegorz Schetyna. – Język powinien być ostry. Tam nie ma słowa nieprawdy – dodał. Wskazał, że polskie firmy ciągle sprowadzają rosyjski węgiel. 

.

Po interwencji prowadzącej, że Grodzki mówił nie o firmach, ale o polskim rządzie sprowadzającym węgiel, Schetyna tłumaczył, że "jest tutaj pewnego rodzaju nieścisłość".

– Ten język powinien być twardy, ale on powinien być rzetelny – dodał. Stwierdził, że sprawa jest ważna i dobrze, że dużo o tym mówimy. 

Tomasz Grodzki w wystąpieniu mówił też, że rząd nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. Tymczasem trzy dni wcześniej rzecznik rządu informował, że zamrożono 140 mln zł, ale w obecnym stanie prawnym nie można ich skonfiskować. 


Posłuchaj

13:43
Grzegorz Schetyna o wystąpieniu Tomasza Grodzkiego skierowanym do Ukraińców (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

»» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny ««

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także w kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego. 

– Jest tutaj pewnego rodzaju nieścisłość – przyznał w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, pytany o słowa marszałka Senatu o sprowadzaniu rosyjskiego węgla. 

ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ/Polskie Radio 24

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz  Schetyna (poseł PO)
Data emisji: 30.03.2022
Godzina emisji: 08.45

fc/kr


Polecane