Powitanie polskiej muzyki. Janek Pęczak, Sosnowski i Andrzej Zaucha w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Powitanie polskiej muzyki. Janek Pęczak, Sosnowski i Andrzej Zaucha w Trójce
Sosnowski na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/PR

Motywem przewodnim wtorkowego wydania "Naszej tonacji" były powitania. W samo południe mieliśmy okazję usłyszeć m.in. "Hello" od Jana Pęczaka, "Hej!" od Bartka Sosnowskiego, a także Andrzeja Zauchę i jego interpretację "Dzień dobry Mr Blues". Program prowadził Radosław Okrasko.

Janek Pęczak "Hello"

Album "Jestem" to pierwsza autorska płyta Janka Pęczaka – gitarzysty, kompozytora, autora tekstów i wokalisty, a także producenta. Po 10 latach grania w T.Love Janek Pęczak przedstawił słuchaczom zupełnie inną muzykę. Jest to powrót do korzeni, do prostego grania bazującego na gitarach akustycznych, do piosenek z tekstem poruszającym uczucia i niosącym szczere pozytywne przesłanie. Brzmienie, choć akustyczne, jest mocne i dynamiczne, co dotyczy zarówno partii wokalnych, jak i podkładu instrumentalnego. Na płycie słychać elementy folk rocka, które mogą kojarzyć się z piosenkami Neila Younga, Boba Dylana czy Travelling Willburys, jednak całość utrzymana jest w nastrojowym łagodnym klimacie.

Janek Pęczak - Jestem - 7. Hello/Janek Pęczak


Sosnowski "Hej!"

Jako piąty z zaprezentowanych w audycji "Nasza tonacja" artystów pojawił się nieodżałowany Bartek Sosnowski. Na kilka miesięcy przed swoją przedwczesną śmiercią we wrześniu ubiegłego roku artysta wydał album "Tylko się nie denerwuj", w którym zaprezentował swoje energetyczne i jeszcze barwniejsze oblicze.

– Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości. Szukam tego, co jest uniwersalne, co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki do tego pozytywnego przekazu i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem – mówił muzyk o swoim drugim i niestety ostatnim wydawnictwie.

Sosnowski feat. Małgorzata Ostrowska - HEJ! (Official Video)/Mystic Production TV

Andrzej Zaucha "Dzień dobry Mr. Blues"

W 1963 roku chicagowski bluesman Otis Spann pokazał światu kompozycję "Good Morning Mr. Blues". Lata później utworem tym zainspirował się Jerzy Wasowski, który specjalnie dla Ewy Bem skomponował "Dzień dobry Mr Blues"Tekst – pod pseudonimem Błażej Perkun – napisał do muzyki ojca Grzegorz Wasowski, a piosenka odniosła sukces także poza granicami kraju. 

"Dzień dobry Mr Blues" zaśpiewał także Andrzej Zaucha, który umieścił swoją wersję na płycie "Czarny Alibaba". – On ten utwór zaśpiewał tak, jak powinien być, moim zdaniem, zaśpiewany – oceniła interpretację kolegi po fachu Ewa Bem.

Andrzej Zaucha - Dzień dobry Mr Blues [Opole '85]/Andrzej Zaucha

Posłuchaj

49:39
"Hello", "Hej!", "Dzień dobry…" Janek Pęczak, Sosnowski i Andrzej Zaucha w audycji Radosława Okraski (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. KaCeZet & Fundamenty – "Witam Witalnie"
 2. Tekno – "Nara"
 3. Janek Pęczak – "Hello"
 4. Tomek Lipiński – "Hej, witaj znów"
 5. Sosnowski – "Hej!"
 6. Daria Zawiałow – "Hej Hej"
 7. Hey – "Muka"
 8. Sztokholm – "Prząśniczki"
 9. Mech – "Witam Panie"
 10. Trawnik – "Mówię Wam Cześć"
 11. Andrzej Zaucha – "Dzień dobry Mr. Blues"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 29.03.2021
Godzina emisji: 12.08

mat. promocyjne/kr

Polecane