Nie żyje Taylor Hawkins. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie żyje Taylor Hawkins. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat
Taylor Hawkins podczas koncertu w 2019 rokuFoto: Shutterstock

Nie żyje Taylor Hawkins, uważany za jednego z najwybitniejszych perkusistów rockowych na świecie. Przez ponad dwie dekady współtworzył grupę Foo Fighters - popularny i ceniony przez krytyków amerykańskich zespół rocka alternatywnego. Ciało muzyka zostało znalezione w pokoju hotelowym. Perkusista miał 50 lat.

Informację o śmierci Hawkinsa przekazali jego koledzy z zespołu. "Rodzina Foo Fighters jest zdruzgotana tragiczną i przedwczesną utratą ukochanego Taylora Hawkinsa" - czytamy  w oświadczeniu na Twitterze. "Jego muzyczna dusza i zaraźliwy śmiech będą z nami wszystkimi na zawsze".

Przyczyna śmierci muzyka pozostaje na ten moment nieznana. Foo Fighters przebywają w Ameryce Południowej, gdzie trwa ich trasa koncertowa. Grupa miała wystąpić podczas jednego z festiwali w Kolumbii. Zamiast tego na uczestników czekało oświadczenie grupy, informujące o śmierci Hawkinsa. 


Foo Fighters

Taylor Hawkins dołączył do Foo Fighters w 1997 roku. Wspólnie tworzyli największe hity grupy, w tym m.in: "Learn to Fly" czy "Best of You". Wcześniej był perkusistą kanadyjskiej piosenkarki Alanis Morissette. Okazyjnie angażował się także w inne projekty. Był wielkim fanem zespołu Queen. Muzycy występowali wspólnie podczas koncertów. Hawkins zaśpiewał również w chórkach na albumie "Queen + Paul Rodgers". Uznawany był za jednego z najwybitniejszych perkusistów rockowych. 

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Rolling Stone (@rollingstone)

Ostatnio zespół Foo Fighters celebrował premierę filmu "Studio 666". W obrazie zagrał także Taylor Hawkins. Wczoraj, 25 marca, w serwisach streamingowych ukazał się album, który zespół nagrał przy okazji promocji filmu. Ostatni koncert z Foo Fighters miał miejsce w Argentynie 20 marca 2022 roku.

Foo Fighters - Best Of You (Official Music Video) / Foo Fighters

IAR/Reuters/koz/zch

Polecane