Przesterowane gitary, rap i hiphopowe bity

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Przesterowane gitary, rap i hiphopowe bity
Ian Brown to jeden z ulubionych artystów Michała GrabkowskiegoFoto: Forum / Backgrid UK

Garażowy rock w wykonaniu herosów gatunku, wysokiej jakości post-britpop, a do tego szczypta klasycznego polskiego hip-hopu i obowiązkowa porcja "pustynnych" brzmień – z takich składników "Grabek" ulepił to wydanie wieczornej audycji.  

Na początek "Dogrywki" zabrzmiała instrumentalna kompozycja "Basement Contender" pochodząca z płyty "Rarities 3" firmowanej przez grupę Sonic Youth. Ten trwający blisko 10 minut utwór był miodem dla uszu zagorzałych fanów tej kultowej amerykańskiej formacji, ale mógł wystawić na próbę cierpliwość tych słuchaczy, którzy oczekiwali na nieco bardziej pobudzające gitarowe dźwięki.

Te zapewnił Ian Brown. Były lider manchesterskiego zespołu Stone Roses od wielu lat prowadzi działalność solową i jest jednym z ulubionych artystów Michała Grabkowskiego. W oczekiwaniu na letnie koncerty Brytyjczyka gospodarz "Dogrywki" sięgnął po jego dwie piosenki z pierwszej dekady XXI wieku.

W audycji usłyszeliśmy też utwory w wykonaniu grup Kashell i Kaliber 44. Ich wspólnym ogniwem jest Marcin "Abradab" Marten, który rozpoczynał swą karierę jako członek jednej z najważniejszych formacji w historii polskiego hip hopu, a od niedawna pełni rolę wokalisty supergrupy stworzonej wspólnie z muzykami zespołu Coma.

Obowiązek dostarczenia "pustynnych" brzmień wzięły tym razem na siebie grupy Gozu i Stoner. Pierwszą z nich Grabek odkrył, przeczesując katalog niezależnej kalifornijskiej wytwórni płytowej Ripple Music. Natomiast drugą założyli w 2020 roku weterani kalifornijskiej sceny stoner-rockowej Brant Bjork i Nick Oliveri, grający kiedyś razem w zespole Kyuss. 


Posłuchaj

53:43
Rockowe gitary, rap i hiphopowe bity (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Lista utworów:

 1. Sonic Youth – "Basement Contender"
 2. Closterkeller – "Zegarmistrz światła"
 3. Ian Brown – "F.E.A.R."
 4. Ian Brown – "Marathon Man"
 5. Kashell – "Rondo"
 6. Kaliber 44 – "Plus i minus (clean)"
 7. Gozu – "Nature Boy"
 8. Gozu – "Bubble Time"
 9. Stoner – "Party March"
 10. Sophie Szklarska – "Niemiłość"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 22.03.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane