Urzekające opowieści i momenty chwytające za serce. Waglewscy, Mela Koteluk i Maanam w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Urzekające opowieści i momenty chwytające za serce. Waglewscy, Mela Koteluk i Maanam w Trójce
Mela Koteluk w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Piątkowe wczesne popołudnia to czas, w którym tradycyjnie karmimy się polskimi dźwiękami w selekcji Mateusza Tomaszuka. Tym razem w audycji "Nasza tonacja" pojawili się m.in. debiutująca jeszcze Mela Koteluk, Maanam z okresu tuż po rozwiązaniu zespołu oraz trio Waglewski Fisz Emade, które zapewniło nam, jak ujął to prowadzący, "urzekające opowieści i chwytające za serce momenty" dzięki albumowi "Duchy ludzi i zwierząt".

Waglewski Fisz Emade, "Nielegalny kolor"

W 2020 roku, po siedmiu latach od złotej płyty "Matka, Syn, Bóg", trio Waglewski Fisz Emade powróciło z albumem "Duchy ludzi i zwierząt". Na swojej trzeciej płycie muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi a dynamicznymi, wręcz radosnymi brzmieniami, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym.

 "Duchy ludzi i zwierząt" to wypadkowa tego, do czego zdążyli nas przyzwyczaić Waglewski Fisz Emade: urzekające opowieści i chwytające za serce momenty, czyli wszystko jest tak, jak być powinno – powiedział Mateusz Tomaszuk o utworze "Nielegalny kolor".

Waglewski Fisz Emade - zapowiedź płyty "Duchy ludzi i zwierząt"/Mystic Production TV


Mela Koteluk, "Dlaczego drzewa nic nie mówią"

Debiutancki album Meli Koteluk "Spadochron" ukazał się w maju 2012 roku, wzbudzając wiele pozytywnych emocji, zwłaszcza wśród słuchaczy, którzy nigdy wcześniej o Meli nie słyszeli. Krążek zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat bajkowej narracji i przestrzennym brzmieniom instrumentów. Łączy ze sobą dream pop z nutą elektrycznych konwencji, oryginalnymi tekstami o zaskakująco dojrzałym spojrzeniu na ludzkie emocje i intrygującym wokalem, nieskażonym współczesnymi popowymi trendami.

Maanam "Życie za życie"

Piątkowe wydanie audycji "Nasza tonacja" zamknął Maanam z utworem "Życie za życie", z wydanego w 2011 roku albumu "Się ściemnia". – Płyta została nagrana w okresie, kiedy Maanam był właściwe rozwiązany. Ta płyta ma na pewno inną atmosferę, to słychać. Można dostrzec u Kory coś przejmującego w śpiewie. To była płyta rodząca się w dużych bólach. (…) Dla wielu ludzi "Się ściemnia" jest najlepszą płytą Maanamu – wspominał powstawanie wydawnictwa lider grupy Marek Jackowski.

Maanam - 05. Życie Za Życie (Gdy Skrzywdzisz)/Mother Of Sorrows

Posłuchaj

48:45
Waglewscy, Mela Koteluk i Maanam w tonacji Mateusza Tomaszuka (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Waglewski Fisz Emade – "Nielegalny kolor"
2. Kuba Badach – "Wymyśliłem ciebie"
3. Justyna Święs – "Dwie krople"
4. Kasia Lins – "Koniec świata"
5. Kasia Lins – "Śniłam, że jest spokój"
6. Myslovitz – "Mieć czy być (Acoustic)"
7. Mela Koteluk – "Dlaczego drzewa nic nie mówią"
8. Wojciech Młynarski – "Moje ulubione drzewo"
9. Wojciech Młynarski – "Żniwna dziewczyna"
10. Domowe Melodie – "Tu i teraz"
11. Maanam – "Życie za życie"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzący: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 18.03.2022
Godzina emisji: 12.08

mat. promocyjne/kr


Polecane