Sukces portalu Polskiego Radia. Galaktyka Lema z nagrodą Mobile Trends Awards 2021

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sukces portalu Polskiego Radia. Galaktyka Lema z nagrodą Mobile Trends Awards 2021
Mobile Trends Awards 2021 - Galaktyka LemaFoto: PR

Serwis Galaktyka Lema - interaktywny serwis internetowy, przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin pisarza - został nagrodzony w konkursie Mobile Trends Awards 2021 w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja".

Decyzją kapituły konkursowej serwis Polskiego Radia "Galaktyka Lema" w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" doceniony został za dostosowanie formatu i objętości treści do potrzeb dzisiejszego odbiorcy oraz wykorzystanie RWD jako szansy na przygotowanie wygodniejszego sposobu jej przeglądania na telefonie.

Dzięki serwisowi Galaktyka Lema użytkownik m.in. poznaje najważniejsze dzieła Stanisława Lema, zagłębia się w świat biografii pisarza i odkrywa tajniki jego warsztatu. Nowoczesna szata graficzna i obiekty 3D sprawią, że podróż po wirtualnym układzie planetarnym stanie się niezapomnianym doświadczeniem.

Integralną częścią witryny Galaktyka Lema jest również specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach "Bajek robotów". A z myślą o zagranicznych wielbicielach twórczości autora "Opowieści o pilocie Pirxie" serwis został przygotowany również w angielskiej wersji językowej pod adresem Lemgalaxy.com.


 


Galaktyka Lema umożliwia szczególną kosmiczną podróż: przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich prozaików i najwybitniejszych umysłów XX wieku. Podróż tym bardziej fascynującą, że przewodnikiem w niej jest sam Stanisław Lem.

Polskie Radio bowiem jako pierwsze… wysłało Lema w kosmos. A właściwie jego cząstkę - głos autora "Solaris". Nagranie wyemitowane w 1961 roku przebiło w postaci fali radiowej atmosferę i od tego czasu mknie przez galaktykę z prędkością światła. Dlatego tym, co prowadzi nas w tej niezwykłej przygodzie, jest właśnie głos samego pisarza - utrwalony w unikatowych, nieudostępnianych od czasu emisji antenowej nagraniach.

***

Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do nagród Mobile Trends Awards 2021. W kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" kapituła doceniła witrynę galaktykalema.pl oraz multimedialny interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Ponadto w kategorii "Życie codzienne" nominowano do nagrody aplikację Jedynka Polskie Radio.

***

Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Już od 11 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Co roku konkurują ze sobą silne marki, które oceniane są za perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność.

Polecane