Jakub Skorupa, Sara James i Coma. Polska muzyka o wielu smakach

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Jakub Skorupa, Sara James i Coma. Polska muzyka o wielu smakach
Sara James zaśpiewała w "Naszej tonacji"Foto: PAP / Archiwum Kalbar

Zaczęło się od melancholijnego rapu, a skończyło na przesterowanych rockowych gitarach – w tym wydaniu "Naszej tonacji" Łukasz Ciechański zafundował słuchaczom międzygatunkowy koktajl muzyczny o wielu smakach.

Jako pierwszy w tej edycji "Naszej tonacji" swe umiejętności zaprezentował Jakub Skorupa, mieszkający w Gliwicach 35-latek, który właśnie wydał debiutancki album "Zeszyt pierwszy". Zawartą tam muzykę można określić jako mieszankę melancholijnego rapu z alternatywnym brzmieniem. Mocną stroną płyty są osobiste teksty pisane przez Jakuba przez ostatnich parę lat. – Zdarzało mi się zaglądać w ciemne zakamarki duszy, ale myślę, że smutny wymiar tych utworów, przynajmniej dla mnie, jest oczyszczający – mówił artysta w Polskim Radiu.

Kolejnym wykonawcą związanym ze sceną hiphopową, którego nagrania pojawiły się w audycji, był Czarny HIFI. Warszawski muzyk i producent opublikował kilka dni temu album "Jeśli coś się stanie…", mający być – według samego twórcy – ostatnim w jego dorobku. Aby godnie pożegnać się z fanami, artysta zaprosił do studia plejadę znakomitych muzyków. W "Naszej tonacji" usłyszeliśmy utwory z gościnnym udziałem saksofonisty Mikołaja Trzaski, rapera Gibbsa oraz zespołu Kwiat Jabłoni.

Kariery nie zamierza kończyć Sara James. 13-letnia triumfatorka 4. edycji programu "The Voice Kids" i nasza reprezentantka w konkursie Eurowizji Junior 2021 niedawno nagrała piosenkę "Nie jest za późno", którą również zaprezentował Łukasz Ciechański. Audycję zakończyły mocne gitarowe dźwięki zespołu Coma, w kawałku o adekwatnym tytule "Tonacja".


Posłuchaj

47:31
Polska muzyka o wielu smakach (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Jakub Skorupa – "Intro"
 2. Jakub Skorupa – "Wypowiedzenie z korpo"
 3. Czarny HIFI, Mikołaj Trzaska – "Wrony"
 4. Czarny HIFI, Kwiat Jabłoni, Gibbs – "Małe dziecko"
 5. Lubomski – "Jednakowi"
 6. Martin Lange – "Chcemy więcej"
 7. Sara James – "Nie jest za późno"
 8. Mitra – "Szósty kosmos"
 9. Volovec – "Przebudź się"
 10. Strachy Na Lachy – "Łuski krokodyla"
 11. Anja Pham – "Płaska Ziemia"
 12. Coma – "Tonacja"

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzący: Łukasz Ciechański
Data emisji: 17.03.2022
Godzina emisji: 12.08

kc


Polecane