Amerykańscy żołnierze nagrywają utwory o pokoju i dedykują je walczącej Ukrainie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Amerykańscy żołnierze nagrywają utwory o pokoju i dedykują je walczącej Ukrainie
Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce tworzą i nagrywają utwory, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.Foto: Shutterstock

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce nagrywają utwory o pokoju, dedykowane Ukrainie. Pozyskane ten sposób środki chcą przekazać na pomoc broniącym się Ukraińcom.

– Jesteśmy żołnierzami amerykańskiej armii. W wolnym czasie przyjeżdżamy do Gniezna i nagrywamy piosenki – mówią. Na co dzień obsługują sprzęt wojskowy w bazie lotniczej w Powidzu. W wolnym czasie w gnieźnieńskim studiu nagraniowym tworzą i nagrywają utwory. Ostatni z nich został zatytułowany "Peace", czyli "Pokój". 

Muzyka dająca nadzieję

– To utwory z gatunku R’n’B. Muzyka z pozytywnym wydźwiękiem, która łączy ludzi, a nie dzieli – zaznaczają zaangażowani w inicjatywę. – Wiele dzieje się teraz w Ukrainie. Chcieliśmy, żeby ten utwór miał pozytywny przekaz i energię. Chcemy pokazać, że nawet w trudnych czasach wojny i agresji możemy dać ludziom pokój i nadzieję. Oby się to jak najszybciej skończyło  podkreślają. 

Piosenka ma dawać także nadzieję na spokój w Polsce. – Dlatego, że wojsko USA przebywa w Polsce. Rosjanie nie odważą się, aby zaatakować Polskę  przekonują.

Song antywojenny

Jak dodaje autor materiału, utwór to nie tylko zwykła piosenka. Songi antywojenne w przeszłości niejednokrotnie pozwalały krzepić ducha walczących i kończyć spory. Sami Ukraińcy podążają tym topem. W Odessie śpiewacy tamtejszej Opery wykonują pieśni w przerwach pomiędzy układaniem barykad. 

Czytaj także:

Wsparcie nie tylko muzyczne 

– Spędzamy te dni roboczo i bardzo kreatywnie. Za każdym razem robimy coś nowego. To już nasz czwarty utwór – zaznaczył producent muzyczny. Utworu amerykańskich wojskowych będzie można posłuchać w sieci. Dochód z wyświetleń przekazany zostanie ukraińskim żołnierzom, którym autorzy zadedykowali tę kompozycję.

Posłuchaj

2:56
Amerykańscy żołnierze nagrywają utwory o pokoju i dedykują je walczącej Ukrainie (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Tomasz Miara
Autor materiału reporterskiego: Rafał Muniak
Data emisji: 17.03.2022
Godzina emisji: 8.19

zch

Polecane