Czarzasty: obywatele rosyjscy nie powinni być wpuszczani na teren UE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jestem ortodoksyjnie za wszelkimi sankcjami. Rosja musi tę wojnę przegrać we wszystkich wymiarach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty.

Poszczególne kraje wprowadzają kolejne surowe sankcje wobec Rosji po jej agresji na Ukrainę, a ich obywatele nawołują do bojkotowania towarów zarówno z Rosji, jak i Białorusi, oraz międzynarodowych koncernów, które nie wycofały się z tamtejszych rynków.

 Uważam, że sankcje powinny być znacznie zwiększone  powiedział Włodzimierz Czarzasty w "Salonie politycznym Trójki". Jego zdaniem "TIR-y z rejestracją rosyjską, rejestracją białoruską przez polski teren nie powinny przejeżdżać".  Uważam, że powinniśmy podjąć w trybie natychmiastowym decyzję o zablokowaniu tego transportu  stwierdził. Ocenił, że w tej kwestii nie ma co czekać na stanowisko UE.

Polityk wskazał, że sankcje powinny w większym stopniu dotykać zwykłych Rosjan.  Obywatele rosyjscy nie powinni w tej chwili być wpuszczani na teren UE. Muszą odczuć to, co się dzieje  wyjaśnił Włodzimierz Czarzasty, podkreślając, że przeciwko narodowi rosyjskiemu "nic nie ma".

 Ale jeżeli odczuje, że sklepy są zamykane, że rubel nic nie znaczy, że nie można wyjeżdżać, to sobie zada pytanie: co się dzieje?  dodał gość Trójki i podkreślił, że najpierw Rosjanie "muszą chcieć się dowiadywać".

Posłuchaj

13:02
Włodzimierz Czarzasty o sankcjach nakładanych na Rosję (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (współprzewodniczący Nowej Lewicy)
Data emisji: 17.03.2022
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane