Dłuższe i krótsze chwile dźwiękowej przyjemności. Rosa Anschütz, Doused i 40 Watt Sun w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dłuższe i krótsze chwile dźwiękowej przyjemności. Rosa Anschütz, Doused i 40 Watt Sun w Trójce
Rosa AnschutzFoto: mat. promocyjne

Hipnotyczna Rosa Anschütz, chwytliwi Doused oraz melancholijni 40 Watt Sun – to m.in. oni zapewnili nam krótsze lub dłuższe chwile dźwiękowej przyjemności w "Konstelacji M.". W audycji nie zabrakło także twórczości Wojciecha Młynarskiego, której we wtorek 15 marca radiowa Trójka poświęciła cały dzień.

Rosa Anschütz "Out Of True"

Jak sama pisze o swojej twórczości berlińska producentka i kompozytorka Rosa Anschütz, bada ona i wykorzystuje różne dziedziny sztuki, koncentrując się na dźwięku i scenerii, w tym fotografii i filmie. W "Konstelacji M." usłyszeliśmy utwór "Out Of True"  fragment eterycznego i hipnotycznego w swoim brzmieniu albumu "Votive", który ukazał się w 2022 roku nakładem szwajcarskiej wytwórni Quiet Love Records.

Rosa Anschütz - Out of True [QLR020]/HATE

Doused "Humanity"

Siódmą pozycję na liście utworów zaprezentowanych przez Mateusza Tomaszuka w "Konstelacji M." jest "Humanity" norweskiej, łączącej w swojej muzyce dark wave i post punk grupy Doused. – Ciekawe, czy było słychać choć przez chwilę, że panowie są z Norwegii – zastanawiał się autor audycji. – Bas, perkusja, syntezatory, chwytliwe riffy, melancholia i szczere teksty – to z jednej strony tak niewiele, a z drugiej strony tak wiele, by opisać to, co robią – powiedział.

Humanity/Doused


40 Watt Sun "The Spaces In Between"

– Na zakończenie naszego "konstelacyjnego" spotkania w programie 3 tzw. długas, czyli prawie 8 minut dźwiękowych przyjemności z 40 Watt Sun – tymi słowami Mateusz Tomaszuk zapowiedział utwór "The Spaces In Between". "The Spaces In Between" to pierwszy singiel z wyczekiwanego trzeciego albumu londyńskiej doom metalowej formacji zatytułowanego "Perfect Light". Wydawnictwo, które ujrzało światło dzienne w styczniu tego roku, jest pierwszym albumem grupy od pięciu lat.

Posłuchaj

49:41
Konstelacyjne spotkanie z Rosą Anschütz, Doused i 40 Watt Sun( Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Młynarski Plays Młynarski – "La valse du mal"
2. Młynarski Plays Młynarski – "Nie ma jak u mamy"
3. Daria Zawiałow – "Jeszcze w zielone gramy"
4. Rosa Anschutz – "Out Of True"
5. Sophie Hutchings – "By Night"
6. Gazpacho – "Winter Is Never (At St.Croix)"
7. Doused – "Humanity"
8. Madrugada – "Step Into This Room And Dance For Me"
9. 40 Watt Sun – "The Spaces In Between"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 15.03.2022
Godzina emisji: 23.09

kr

 

Polecane