Łukasz Schreiber: obecna tarcza antyinflacyjna będzie obowiązywała dłużej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Wszyscy mamy świadomość, że wyznaczanie kolejnych sankcji, stosowanie ich wobec Rosji jako Unia Europejska i jako Polska, odbija się też na nas – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Minister Łukasz Schreiber powiedział, że prawdopodobnie tarcza antyinflacyjna będzie przedłużona do końca roku. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę, że tarcza na pewno będzie obowiązywała dłużej niż do końca lipca, jak początkowo planowano.

W Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber mówił, że niedługo premier przedstawi wszystkie szczegóły na ten temat.

– Wszyscy mamy świadomość, że wyznaczanie kolejnych sankcji, stosowanie ich wobec Rosji jako Unia Europejska i jako Polska, odbija się też na nas – powiedział Schreiber i podkreślił, że "jesteśmy przekonani, że to absolutnie trzeba robić". – Będziemy wdrażać takie mechanizmy, by jak najmniej to się odbiło na Polakach – zapewnił.

Minister Łukasz Schreiber dodał, że po przedłużeniu tarczy antyinflacyjnej rząd przedstawi założenia kolejnej tarczy, która będzie odpowiedzią na sytuację po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Pierwsza wersja rządowej tarczy antyinflacyjnej zaczęła obowiązywać pod koniec grudnia. W jej wyniku obniżono stawki akcyzy na paliwa i nośniki energii. Natomiast druga, która weszła w życie 1 lutego, spowodowała obniżenie stawek podatku VAT, między innymi na żywność - do zera i na paliwa - z 23 do 8 proc. Według obecnych założeń tarcza ma obowiązywać do 31 lipca.

Posłuchaj

11:57
Łukasz Schreiber o sankcjach i tarczy antyinflacyjnej (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Schreiber (przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów)
Data emisji: 14.03.2022
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Polecane