Czesław Michniewicz w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czesław Michniewicz w Trójce
Czesław MichniewiczFoto: PAP/Leszek Szymański

W niedzielnym programie "Trzecia strona medalu" w radiowej Trójce rozmowa z selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Czesław Michniewicz opowie o spotkaniach z piłkarzami, których odwiedził, podróżując po Europie, przed barażami do mistrzostw świata w Katarze. Przy okazji zdradzi, który z reprezentantów najbardziej go inspiruje w dyskusjach o futbolu.

Czesław Michniewicz powołał już piłkarzy z lig zagranicznych na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Po weekendowej kolejce spotkań ogłosi jeszcze nazwiska piłkarzy powołanych z polskiej ekstraklasy.

W programie będzie też mowa o problemach, z którymi trener boryka się w związku z wojną na Ukrainie. Reprezentanci Polski nie chcieli grać z Rosjanami w barażach o awans do mistrzostw świata. A FIFA długo zwlekała z decyzją, czy przyznać Polakom za ten mecz walkowera. Ostatecznie reprezentacja Rosji została wykluczona z baraży, Polacy awansowali do finału i zagrają ze zwycięzcą meczu Szwecja- Czechy.

W wywiadzie Adama Maleckiego nie zabraknie także wątków osobistych. Michniewicz opowie, jak zmieniło się jego życie, odkąd został selekcjonerem, o swoich ukochanych Kaszubach, gdzie znajduje się jego centrum dowodzenia, a także o wsparciu żony Grażyny, z którą widuje się rzadko. ​

W programie także relacje z mistrzostwa świata w lotach narciarskich, reakcje świata sportu na wojnę na Ukrainie. Podsumowanie meczów 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, rozmowa z wiceprezesem PZLA i byłym mistrzem świata w wieloboju Sebastianem Chmarą o halowych mistrzostwach świata w Belgradzie. Przegląd piłkarskich lig zagranicznych i podsumowanie kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. 

***

Do słuchania audycji "Trzecia strona medalu" w niedzielę (13 marca) o godz. 17.05 zapraszają Krzysztof ŁoniewskiAdam Malecki.

Polecane