Joachim Brudziński: chciałbym, aby Ukraina jak naszybciej wstąpiła do Unii Europejskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem bohaterskiej postawy żołnierzy ukraińskich, zarówno tych zawodowych, jak i tych z obrony terytorialnej, bohaterskiej postawy mieszkańców Kijowa, Charkowa, Mariupola i innych miast – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, wiceprezes i europoseł PiS oraz były minister spraw wewnętrznych i administracji.

Ukraina w UE? Są określone procedury

Gość Bartłomieja Graczaka odpowiedział na pytanie dotyczące zgłoszenia przez Ukrainę, ale również Gruzję i Mołdawię, akcesu do Unii Europejskiej. - Bardzo bym chciał, ale czy tak będzie, o tym muszą zdecydować wszyscy przywódcy Wspólnoty Europejskiej. Są określone procedury – tłumaczył. - Warto nadmienić, żeby nie wpadać w nadmiernie optymistyczne nastroje, że państwa regionu Bałkanów zachodnich, pomimo spełnienia praktycznie wszystkich warunków wejścia do Wspólnoty Europejskiej, do dzisiaj do Unii Europejskiej nie wstąpiły. Państwa takie jak Francja niekoniecznie są zainteresowane poszerzaniem Wspólnoty - wskazywał.

- Oczywiście chciałbym, aby te państwa, a przede wszystkim Ukraina, jak najszybciej wstąpiła do Wspólnoty Europejskiej. Chciałbym, aby była objęta wsparciem daleko większym, niż to, co dzisiaj prezydentowi Zełenskiemu, poprzez naciski opinii publicznej w samych krajach członkowskich UE i NATO, udało się wymusić: mówił o tym wyraźnie. I o tym, ze jest to pomoc dalece spóźniona – nie sposób nie przyznać mu racji - komentował europoseł PiS.

- Jesteśmy w zupełnie innym punkcie historii nie tylko naszego regionu, ale i świata: na naszych oczach zakończył się okres pokoju w Europie, na naszych oczach rodzi się kolejna bestialska tyrania - dodał Joachim Brudziński oceniając bieżącą sytuację oraz działania Władimira Putina na Ukrainie.

Nie poddawać się rosyjskim dezinformacjom

Trójkowy gość odniósł się także do fake newsów, jakoby część uchodźców z Ukrainy, to osoby, które wcześniej przebywały w Białorusi i stamtąd próbowały dostać się do Polski. - Ruska agentura działa w przestrzeni internetowej. Jak za dotknięciem różdżki posty z różnych adresów tzw. foliarzy i antyszczepionkowców, którzy jeszcze do niedawna wywoływali panikę i wręcz nawoływali do rozruchów w Polsce, teraz, multiplikowane przez rosyjskich hakerów, zaczynają straszyć niekontrolowanym napływem uchodźców z państw trzecich i bójkami - mówił. - Nie dajmy sobie bełtać w głowie ruskim trollom, ruskiej agenturze: ufajmy polskiej policji! - apelował.


Posłuchaj

11:19
Joachim Brudziński: chciałbym, aby Ukraina jak najszybciej wstąpiła do UE (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Joachim Brudziński (europoseł PiS)
Data emisji: 3.03.2022
Godzina emisji: 18.10

pr

Polecane