Pomoc dla Ukrainy. Opolszczyzna wspiera kobiety z dziećmi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pomoc dla Ukrainy. Opolszczyzna wspiera kobiety z dziećmi
Kobiety z Ukrainy znajdą zatrudnienie między innymi w szwalniach na Opolsczyźnie Foto: Shutterstock.com/UfaBizPhoto

W całej Polsce organizowane jest wsparcie dla obywateli Ukrainy uciekających przed rosyjską agresją. Tak dzieje się również w województwie opolskim, gdzie pojawiają się oferty pracy dla kobiet, które na Opolszczyznę trafiły z dziećmi.

 – Oprócz przyjęcia uchodźców ważna jest również kwestia pracy dla osób, które albo planują przyjazd do naszego województwa, albo już tu trafiły – podkreśla Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

– W szwalni naszego przedsiębiorstwa przygotowujemy w tej chwili miejsca pracy dla kobiet z Ukrainy. Będziemy na bieżąco odpowiadać na zapotrzebowanie, które się pojawi – deklaruje Mateusz Magdziarz z PPO Strzelce Opolskie.

Najczęściej czytane

– Głęboko wierzymy i uważamy, że praca jest koniecznością, która w dłuższej perspektywie zabezpieczy te osoby, jeśli chodzi o godny byt w Polsce, aby mogły zarabiać i swobodnie dysponować własnymi środkami, niezależnie od tego, jak długo będzie trwał konflikt na Ukrainie. Dla wszystkich stron jest to rozwiązanie najlepsze. Wymyśliliśmy Inicjatywę POM, czyli praca, opieka, mieszkanie. Jako że dużą część migrantów stanowią kobiety z dziećmi, należy zabezpieczyć zakwaterowanie oraz edukację dla tych dzieci – mówi Grzegorz Kuliś z opolskiej firmy Weegree. – Zachęcam pracodawców, aby zwracali uwagę na to, kogo zatrudniają, nie tylko w obszarach faktycznych potrzeb biznesowych. Gorąco apeluję, aby stwarzali dodatkowe miejsca pracy, mając na uwadze to, się aktualnie dzieje – podsumowuje.


Posłuchaj

2:18
Opolszczyzna wspiera uchodźczynie z Ukrainy, oferując im pracę (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

  

***

Audycja: Pora na Trójkę
Prowadzi: Tomasz Miara
Autorka materiału reporterskiego: Monika Matuszkiewicz
Data emisji: 3.03.2022
Godzina emisji: 8.15

mk

Polecane