Poznańskie instytucje kultury dla Ukrainy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Poznańskie instytucje kultury dla Ukrainy
Teatr Polski w PoznaniuFoto: Shutterstock.com/lindasky76

Trwa akcja "Razem mamy siłę – Poznań dla Ukrainy". O tym, jak instytucje kultury ze stolicy Wielkopolski wspierają kraj zmagający się z rosyjską agresją, mówiła w Trójce Katarzyna Kamińska z Teatru Polskiego w Poznaniu.

Pod hasłem "Razem mamy siłę – Poznań dla Ukrainy" zaplanowano siedem dni spotkań z poznańskimi instytucjami kultury. W niedzielę w CK Zamek odbył się koncert "Muzyka dla Ukrainy", na którym wystąpili m.in. Kapela Hałasów, Kurkowicz/Braszak, Oczepa/Kaźmierak/Ociepka, Odloty, Camino Polaco, BaiKa, Duo Ruach, Daga Gregorowicz, Piękna Kompania, Romek Jędraszak. 

Na jednej scenie

Motywem przewodnim poniedziałkowego wieczoru będzie "Słowo dla Ukrainy". – W Teatrze Polskim, po raz pierwszy w historii, ramię w ramię staną artyści z Teatrów: Polskiego, Muzycznego, 8 Dnia, Republika Tłusta Langusta, Usta Usta, Animacji, STA oraz Chóru Pogłosy, by wyrazić sprzeciw wobec tego, co dzieje się w Ukrainie. Będziemy nawoływać do wsparcia, podawać numery kont, na które można wpłacać pieniądze. Wydarzenie będzie dostępne w streamingu, weźmie w nim udział również Teatr Emigrant, który tworzą Ukrainki i Ukraińcy – mówi Katarzyna Kamińska. 

Wspólnie, by pomóc

– Wspólnie z innymi teatrami, ale także Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu i Ministerstwem Kultury chcemy stworzyć coś, by pomóc tym ludziom – dodaje rozmówczyni Katarzyny Cygler i podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna, bo "jeszcze w piątek miało to być wydarzenie, w które będzie zaangażowany tylko jeden teatr".


Posłuchaj

4:28
Poznańskie instytucje kultury wspierają Ukrainę (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Muzyka dla Ukrainy / Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu


W planach są kolejne wydarzenia, wstępny plan zakłada:

  • 1.03 – Taniec dla Ukrainy
  • 2.03 – Pieśń dla Ukrainy (występy chórów poznańskich, Scena Robocza)
  • 3.03 – Światło dla Ukrainy (rozświetlony cały Poznań, centrum wydarzeń – Plac Wolności)
  • 4.03 – Cisza dla Ukrainy (cały Poznań)
  • 5.03 – Obraz dla Ukrainy (projekcje filmowa – Plac Wolności)

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Katarzyna Kamińska (Teatr Polski w Poznaniu)
Data emisji: 28.02.2022
Godziny emisji: 9.46

mk

Polecane